Reklam Alanı
Teknoloji 0

WhatsApp’a Yeni Özellik Geldi: Artık Gece Modu İle Fotoğraflar Daha Kaliteli!

WhatsApp’a Yeni Özellik Geldi: Artık Gece Modu İle Fotoğraflar Daha Kaliteli!

Tartışılmaz olarak akıllı Dünyanın en büyük mesajlaşma ve konuşma uygulaması olarak gösterilen WhatsApp, her geçen gün kullanıcıların istek ve önerileri ile büyümeye ve gelişmeye devam ediyor. Bugün gelen güncelleme doğrultusunda uygulamaya eklenen “Gece Modu” güncellemesi, kullanıcıların özellikle akşam saatlerinde çekilen fotoğraflarının kalitesini artırmak üzere tasarlandığı ifade ediliyor.

 

Kullanıcı sayısını geçtiğimiz aylarda 1.2 Milyara ulaştıran WhatsApp, alışılmış tasarımın yanında eklenen Gece Modu özelliği ile farklı bir görünüm konsepti ve fotoğrafların düşük pixeller ile gönderilmesine bir dur demek istiyor. Gece modunda iken uygulama siyah ve beyaz renklerden oluşan bir tasarıma geçerken yeni tasarımın herhangi bir şekilde göz yormadığını da eklemek istiyoruz. Sadece gece çekilen fotoğraflar değil, herhangi bir zamanda çekilen fotoğraflar da bu mod sayesinde daha kaliteli, daha canlı bir şekilde iletilmekte. Şu an deneme aşamasında olan uygulamanın ilk olarak İOS platformu üzerinde yer alan kullanıcılar tarafından deneneceği de paylaşılan bilgiler arasında yer almakta.

 

Bu özelliği sayesinde konuşma uygulamasının yanında resim düzenleme uygulaması haline de gelebilecek olan WhatsApp için ilk geri dönütler oldukça önemli olacak gibi görünüyor. Android platformu için güncellemenin biraz uzun süreceğini dile getiren yetkililer, İOS platformundaki kullanıcıların öneri ve isteklerinin düzenlenmesinin ardından gerekli güncellemelerin geleceğini ifade etmekteler.

{phantaso}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.