Reklam Alanı
Teknoloji 0

WhatsApp’a Yeni Özellikler Geldi!

WhatsApp’a Yeni Özellikler Geldi!

İnternet üzerinden mesajlaşabilme konusunda bir ilke imza atarak oluşturulan WhatsApp, geçmişten günümüze kadar oldukça büyük bir serüven geçirdi. Satın alım operasyonu ile beraber Facebook bünyesi altına girmesi destek açısından daha da yönetilebilir bir hal aldığını söyleyebiliriz. Ortalama olarak her ay yeni bir güncelleme alan mesajlaşma uygulaması, bugünlerde almış olduğu yeni destek sayesinde bambaşka bir hal kazandı.

Uygulamanın geçmiş sürümlerinde her dosya uzantısını gönderemiyor ya da alamıyorduk. Bu konu hakkında oldukça büyük öneri ve şikayet alan şirket, WhatsApp güncellemesi ile beraber aktif olarak kullanılan tüm uzantı birimlerinin gönderimini aktif hale getirdi. Bunun yanında sadece uzantı değil birçok dosya türünün de paylaşımı artık mümkün bir hal almakta. İş arkadaşları, patronlar ya da arkadaşlar kendi aralarında Word, Exel ya da PowerPoint dosyası gönderiminde mesajlaşma uygulamasından destek alabilecekler. Bununla beraber indirilen dosya, resim, video, APK dosyaları da artık özel olarak görüntülenebilip kontrol edilebilecek.

Sistemsel açıdan da yeni bir kullanım alanının geliştirildiğini söyleyebiliriz. Sesli çağrı bölümüne gelen düzenlemeler ile artık aramalara cevap vermek için tuşları soldan sağa doğru değil yukarıdan aşağı doğru indirerek kabul edeceğiz. Artı olarak çoklu resim göndermek isteyen kişileri galeriye atan bir sistem bulunmakta idi. Bu konuda da yapılan düzenlemeler sonucunda artık WhatsApp penceresi içerisinde çoklu resim gönderimi yapılabilmekte. Şu an için sadece beta kullanıcılarına gelen bu güncelleme birkaç gün içerisinde Android ve İOS kullanıcılarına açık hale gelecek.

{phantaso}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.