Reklam Alanı
Android Uygulamaları 2

WhatsApp’dan 2 Adımlı Doğrulama Yöntemi

WhatsApp’dan 2 Adımlı Doğrulama Yöntemi

Dünyada 1 milyondan fazla kullanıcı sayısına ulaşmış mesajlaşma programı olan WhatsApp, kullanıcılarının güvenliğini sağlamak için büyük bir savaş veriyor. Hacker’lara karşı daha güvenli bir ortam ve daha güvenli bir mesajlaşma sağlamak isteyen WhatsApp uygulaması yeni bir güvenlik sistemi oluşturdu. WhatsApp 2 adımlı doğrulama yöntemi kullanarak daha güvenlikli olmanızı sağlayacak.

2 Adımlı Doğrulama Sistemi Nasıl Çalışacak?

Normalde gördüğümüz doğrulama sistemlerinde size tek bir defa kullanabileceğiniz bir şifre verir ve bu şifreyi girdiğinizde hesaba erişiminizi gerçekleştirir. Ancak WhatsApp bunun ötesine geçecek bu sistem yerine farklı bir yöntem deneyecek. Kullanıcılar Ayarlar > Hesap > İki adımda doğrulama bölümünde ki menüden bu özelliği kullanabilecekler.
Bu özellik size rastgele bir şifre belirleyip girmenizi değil, unutmayacağınız bir aklınızda kalacak 6 haneden oluşan bir şifre oluşturmanızı isteyecek. Elbette unutmalara karşı da bu şifreyi zaman zaman size soracak, yani bir nevi size hatırlatma yaparak unutmanızı zorlaştıracak.

Dilerseniz E-Posta Ekleyebilirsiniz

Eğer İki adımda doğrulama sistemini kapatmak isterseniz yapmanız gereken sadece E-posta adresinize gönderilen linke tıklamak olacaktır. Ancak şimdiden uyarmakta fayda var WhatsApp E-posta hesabınızı sisteme kayıt ettiğinizde mail adresinize herhangi bir doğrulama maili göndermiyor. Bunun için E-posta hesabınızı eklediğinizde doğru olup olmadığına dikkat etmelisiniz.

Ayrıca eğer 6 haneli oluşturduğunuz şifrenizi unutursanız 1 haftalık süre içerisinde maksimum 2 defa doğrulama yapma hakkı veriyor. 1 haftalık süre sona erdikten sonra ise doğrulama devreden kalkıyor. Ancak bu süre içerisinde size gelen mesajları başkasının eline geçmiştir düşüncesi ile askıya alarak siliyor. Yani tekrar girdiğinizde kapalı olduğu zaman gelen mesajları göremiyorsunuz.

Cüneyt Kılıç {Cüneyt Kılıç}

1982 Berlin Doğumluyum,bilgisayar ile tanışmam 1988 yılında babamın Euro PC von Schneider alması ile oldu. O zamandan bu zamana teknolojiyi sevmiş ve günlük hayatta aktif kullanan birisiyim.www.Teknolojice.com sitesini kurma amacım günlük hayat'da da severek yardımcı olduğum ve paylaştığım konuları herkes ile paylaşabilmek

“WhatsApp’dan 2 Adımlı Doğrulama Yöntemi” üzerine 2 yorum

  1. Nilay dedi ki:

    WhatsApp, güvenliği artırabilmek amacı ile son zamanlarda oldukça güzel güvenlik önlemleri alıyor. yakında hikaye bölümü de geşecekmiş, artık hiç çıkmayız

  2. Tuncay dedi ki:

    Bu 6 haneli şifreyi unutmamamız için ara sıra girerken istiyor bizden.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.