Reklam Alanı
Teknoloji 0

Whatsapp’ta Hikâyeler Modu Nedir, Nasıl Kullanılır?

WhatsApp’ta Hikâyeler Modu Nedir, Nasıl Kullanılır?

Teknolojinin ilerlemesiyle birlikte artık SMS’ler tozlu raflara kaldırıldı ve yerini mesajlaşma uygulamaları aldı. Bu mesajlaşma uygulamalarından biri de WhatsApp. Neredeyse yediden yetmişe herkesin cebinde olan akıllı telefonların vazgeçilmezi olan uygulama WhatsApp . Bilindiği üzere yaklaşık olarak bir yıl önce WhatsApp hikâye modu özelliği ile karşımıza geleceğini söylemişti. Bunun çıkış noktası ise Mark Zuckerberg’in Snapchat’i satın almak istemesi ancak her seferinde eli boş dönmesiydi. Hal böyle olunca Zuckerberg kendi Snapchat’ini yaratmaya karar verdi. Önce Instagram ardından WhatsApp’a hikâye modu özelliği ekleyerek Snapchat’i yeni rakiplerine kavuşturmuş oldu. Var oluş amacı hikâye modu özelliği olan Snapchat rakip gözetmeksizin alanında liderdi. Ancak Instagram ve WhatsApp gibi oldukça rağbet gören uygulamalara da gelen hikâye modu özelliği ile zirvesine gölge düştü. Durum bu şekilde gelişince Snapchat kullanımında minik bir düşüş yaşandı.

WhatsApp Hikâye Modu Nasıl Kullanılır?

Güncellemeden sonra en alt menüye durum butonu geldi. İlk olarak o butona tıklıyorsunuz ardından açılan sayfada profilinizin yanındaki + ( artı ) işaretine tıklayarak durum güncellemesi yapabilir ve fotoğraf, video, gift paylaşabilirsiniz.

WhatsApp Hikâye Modu Özellikleri Nelerdir?

Rehberinizde ekli olan kişilerin durum güncellemelerini görebilir ve yorum yapabilirsiniz ancak yaptığınız yorumlar kimse tarafından görülemeyecek direkt mesaj olarak gidecektir. Diğer uygulamalarda gördüğümüz hikâye özelliklerinden pek bir farkı olmadığını gösteriyor ve paylaştığınız video, fotoğraf, giftler 24 saati doldurduğunda kayboluyor. Hikâyenizi görmesini istemediğiniz kişiler için ise çözüm üreten WhatsApp ayarlardan durum güncellemenizi kişilere özel olarak ayarlamanıza olanak sağlıyor. Ayrıca görüldü özelliği sayesinde hikâyenize bakanları görebiliyorsunuz.

 

 

Cüneyt Kılıç {Cüneyt Kılıç}

1982 Berlin Doğumluyum,bilgisayar ile tanışmam 1988 yılında babamın Euro PC von Schneider alması ile oldu. O zamandan bu zamana teknolojiyi sevmiş ve günlük hayatta aktif kullanan birisiyim.www.Teknolojice.com sitesini kurma amacım günlük hayat'da da severek yardımcı olduğum ve paylaştığım konuları herkes ile paylaşabilmek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.