Reklam Alanı
Haberler 4

WhatsApp’tan Geri Adım!

WhatsApp’tan Geri Adım!

Mesajlaşma uygulaması arasında dünyanın en iyi özelliklerine sahip olan WhatsApp, geçtiğimiz gün gerçekleştirdiği güncelleme ile durumlar bölümünü kaldırarak yerine İnstagram ve Snapchat’te bulunan hikayeler bölümünü dahil etmişti. Sağlam kaynaklardan aldığımız bilgilere göre WhatsApp, bu güncelleştirme için geliştirilen hikayeler bölümünü kaldıracağını öğreniyoruz.

Kullanıcılar geçtiğimiz hafta gelen güncelleme ile profillerinde yer alan durumların kalktığını ve bunun yerine 24 saat sabit olarak kalabilen hikayeler özelliğini dahil etmişti. Bu uygulamayı ilk olarak başlatan Snapchat’in ardından İnstagram’ında hikayeler bölümünü kullanıcılarına sunması WhatsApp’ı geri planda kalmasına neden olmuştu. Geliştirilen alt yapılar ile bu sistemin entegresi başarılı bir şekilde yerleştirilmiş olup kullanıcıların deneyimlerine sunulmuştur.

Birçok kullanıcı gelen güncelleştirmeden memnun olmadıklarını ve WhatsApp’ın sadece mesajlaşma üzerine kalmasını dile getirmeleri, hatta Twitter üzerinden çeşitli hastag’ler ile yetkilileri gönderi yağmuruna tutmaları olaya müdahale edilmesi gerektiğinin de altını çizmiştir. Yapılan açıklamalara göre WhatsApp, sistemleri üzerinde çalışmalar yaparak eskiye dönük bir güncelleştirmenin yakın bir zamanda gelebileceğini bildirmiştir.

Konu ile alakalı ülkemizde yapılan araştırmalarda ise orta halli tepkiler bulunmaktadır. Birçok kişi günün büyük bir bölümünü WhatsApp üzerinde geçirmesi nedeni ile hikayeler bölümünün oldukça kullanışlı olduklarını dile getirirken bir kısımın ise özenti bir geliştirme olduğunu dile getirmiştir. Eski sürüme ait güncellemenin ne zamna geleceğine dair bilgilendirme şuan için belirli olmayıp bir tasarı olarak da kalabileceği de belirtilmektedir.

{phantaso}

“WhatsApp’tan Geri Adım!” üzerine 4 yorum

 1. Fazıl dedi ki:

  Hikayeler özelliğini son zamanlarda her yerde görmemiz gerçekten bizi bunalttı. Güncellemenin geri çekileceğine oldukça sevindim

 2. Yusuf dedi ki:

  Ben de beğenmemiştim yeni güncellemeyi, yerinde bi karar olmuş. Basit sade hâli daha güzel.

 3. Sami dedi ki:

  Bence en güzel karar güncellemeyi geri çekmekle olmuş. WhatsApp sadece mesajlaşma üzerine olduğunda hoş görünüyor

 4. Sedat dedi ki:

  Bana göre gerçekten güzel bir güncelleme idi. Hikayeleri takip etmek amacı ile İnstagrama giriş yapmıyordum. Kaldırılırsa şahsen ben üzülürüm

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.