Reklam Alanı
Teknoloji 0

Wikiverse İle Bilgi Çağının En Kapsamlısı!

Wikiverse İle Bilgi Çağının En Kapsamlısı!

Wikipedia gerek küresel diller gerekse de Türkçe olmak üzere internet üzerinde yapılan aramalarda kullanıcılara her zaman maksimum doğrulukta ve güncel bilgileri sunmayı ilke edinmiş bir sitedir. Wikipedia, hemen hemen herkesin mutlaka bir defa girdiği bir site olarak oldukça popülerdir. Son zamanlarda ise birçok servis kurarak bu servisler ile birlikte hem farklı hem de bilgi sağlama amacı güden projelere imza atan Wikipedia, bir değişik proje olarak ise Wikiverse isimli web sitesini tasarladı.

Wikiverse ismini Wikipedia ve Universe ile birleşmesi olarak kısaca Bilgi Evreni tarzında bir isim ortaya çıkarttılar. Wikiverse internet sitesi gerçekten isminin hakkını veren bir çalışma mantığına ve kapasitesine sahip.
Wikiverse internet sitesi insanlara bilgiyi uzaysal bir yapıda sunuyor ve bu sayede bilgiyi eğlenceli bir şekilde sunmayı hedefliyor.

Wikiverse ile neler yapılıyor?

Wikiverse ilk amaç olarak bilgiyi kişilere eğlenerek öğretmek mantığı üzerine kuruldu. Ardından daha da çok geliştirildi ve ara yüz olarak da güncel bir görünüme kavuşturuldu. Site üzerinde ki takımyıldızlarını bir evren üzerinde görüyoruz. Milyonlarca takımyıldızının bulunduğu bu sistemde her bir yıldız bir bilgiyi işaret ediyor. Mesela Wikiverse sitesi üzerinde “Galatasaray” diye aratabilirsiniz ve bu kelimenin bulunduğu Wikipedia sayfası yerine küresel konumuna ve küresel konumu üzerinde ki takımyıldızına ulaşırsınız. Buradan ise aradığınız kelime ile ilgili bilgiyi üzerine tıklayarak okuyabiliyorsunuz.

Daha çok evrensel araştırmalar ve bilimsel araştırmaları insanlara aşılamak ve bunların eğlenceli ve akılda kalıcı bir yöntemle yapılmasını sağlamak için ağırlık verilse de isteyen herkes dilediği şekilde kullanabiliyor. Özellikle gençlere gök cisimlerine özendirmek ve bilime daha bağlı bireyler olması için gerçekten kaliteli düşünülmüş ve özveri ile tasarlanmış bir web sitesidir.
wikiverse

Wikiverse İle Bilgi Evrenine adım atmak için: www.wikiverse.io

 

Cüneyt Kılıç {Cüneyt Kılıç}

1982 Berlin Doğumluyum,bilgisayar ile tanışmam 1988 yılında babamın Euro PC von Schneider alması ile oldu. O zamandan bu zamana teknolojiyi sevmiş ve günlük hayatta aktif kullanan birisiyim.www.Teknolojice.com sitesini kurma amacım günlük hayat'da da severek yardımcı olduğum ve paylaştığım konuları herkes ile paylaşabilmek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.