Reklam Alanı
Haberler 0

Windows 10 Kullanıcı Sayısı Açıklandı!

Windows 10 Kullanıcı Sayısı Açıklandı!

Microsoft, son işletim sistemi olarak kullanımda bulunan Windows 10 işletim sistemi ile ilgili bazı değerli bilgileri basın mensupları ile paylaştı. Elde edilen veriler sanırım Microsoft şirketi mutlu etmeye yetenecek türden. Son günün verileri de dahil olmak üzere toplam kullanıcı sayısı 500 Milyonun üzerine çıkaran işletim sistemi geliştirmelere ve değişimlere son hızda devam ediyor.

2016 eylül ayında yapılan açıklamada kullanıcı sayısı 400 Milyona ulaşan Windows 10, 8 ay gibi kısa bir sürede 100 milyon aktif kullanıcı daha elde etmiş gibi görünüyor. Son zamanlarda yakalanan bu hız şirketi memnun ettiği gibi geliştirmelerin daha da ön plana alınmasını sağladı. Şirket kendi adına sürdüğü analizler sonucunda ücretsiz dağıtımın ardından belirli bir düşüşün olacağını tahmin etmişti. Hatta ilk yayınlanma sürecinde iken belirlenen 1 Milyar kotasından dahi vazgeçilme düşüncesi oluşmuştu. Kısa sürede yükselmelerin başlaması 1 milyar barajının önümüzdeki yıllarda aşılabileceği düşüncesi dahi oluştu.

Şirket tarafından yürütülen tanıtım ve reklam çalışmalarının meyvesini verdiği ve 2018 yılının ilk aylarında 1 Milyar kullanım sayısına ulaşılacağının altı çizildi. Bu gününe kadar yayımlanan sistemler içerisinde en stabil ve en hızlı özelliklere sahip olması sistemin satın alınmasına büyük oranda etti ettiği söyleniyor. En yakın rakibi olan MacOS’a göre bu yükseliş ve gelişmiş özellikler birçok kişinin kararına da etki etmekte. 2018 yılı başlarında yapılan açıklamayı dört gözle bekliyor, sistemin hedeflenen kullanıcı sayısına ulaşabilecek olmasını şimdiden hayal ediyoruz.

{phantaso}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.