Reklam Alanı
Teknoloji 4

Windows 10 Mobile Sistem Gereksinimleri

Windows 10 Mobile sistem gereksinimleri beklenenin çok daha üzerinde !

Bilindiği üzere Microsoft uzun bir zamandır akıllı telefon alanında da başarı için çabalıyor ancak şuana kadar istediğini tam olarak elde edemedi. Windows Mobile işletim sistemi ile kullanıcıların beğenisini kazanmak isteyen Microsoft şimdi de akıllı telefon alanındaki son kozu Windows Mobile 10’u ortaya koyuyor.

SİSTEM GEREKSİNİMLERİ ARTTI !

Windows 10 Mobile sistem gereksinimlerinde ciddi boyutta bir değişim oldu. Sistem gereksinimlerinin yarı yarıya arttığı bilgisine ulaşıldı. Windows 10 Mobile sistem gereksinimleri daha önce akıllı telefonlar için 512 MB RAM ve 4 GB depolama alanı şeklinde açıklanmıştı. Ancak yeni açıklanan veriler 1 GB RAM ve 8 GB depolama alanı şeklinde. Yani Windows Phone 10’un sistem gereksinimlerinin iki kat arttığını ifade edebiliriz. Bu da hiç kuşkusuz çok ciddi bir oran. Microsoft’un bu açıklamasından sonra artık çoğu Windows Phone kullanıcısının Windows Phone 10 kullanamayacağını rahat bir şekilde görmüş oluyoruz. Çünkü Lumia serileri genelde 512 MB RAM içermekteydiler.

YAZILIM DÜNYASINDAN DAHA FAZLA GELİŞME İÇİN TIKLAYINIZ

Emre Bey {Emre}

“Windows 10 Mobile Sistem Gereksinimleri” üzerine 4 yorum

 1. fezal dedi ki:

  windows 10 mobil için özel yazılım yapmadığı sürece android sistemlerin altında ezilip kalacaktır çokta önemsediklerini şu ana kadar göremedim.

 2. Emre dedi ki:

  Windows Mobile kullanım oranı ne alemde acaba? Uygulama mağazasına hiç önem verilmiyor.

 3. nizam dedi ki:

  ben henüz daha windiws 10 sürümüne geçmedim şuan kullandığım sistem win 7 gayet memnunum ama geçsem mi geçmesem mi bilmiyorum

 4. artizfm dedi ki:

  Win 10’dan çok kuşkuluydum, 8 ve 8.1 kullananlar anlarlar bu kuşkuyu. Fakat windows 10 sorunlu değil gibi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.