Reklam Alanı
Teknolojice - Windows 10 Pazar Payı Açıklandı
Teknoloji 2

Windows 10 Pazar Payını Arttırıyor

Windows‘un son sürümü olan Windows 10’a olan ilgi gitgide artıyor. Windows 8 ile birlikte istediğini alamayan Microsoft, Windows 10’dan oldukça umutlu. Geçtiğimiz yıl Ekim ayında piyasaya sunulan Windows 10’un pazar payı açıklandı.

Yaklaşık olarak 6 ay önce sunulan tam sürümünün ardından pazar payının küçük bir dilimine sahip olan Windows 10, yavaş yavaş dilimini büyütüyor. Şuanda Windows 8 ile bile yarışamayacak konumda olan Windows 10’nun yakın bir zamanda Windows 8 ve Windows 7‘yi geride bırakacağını düşünüyorum. Performans ve görsellik açısından her iki işletim sistemini de geride bırakabilecek bir potansiyele sahip.

Dünya üzerinde ve tüm işletim sistemlerinde yapılan araştırmaya göre Windows 10’un kullanım oranı %10 civarına ulaştı. %56,66 ile en büyük pazar payına sahip olan işletim sistemi tahmin ettiğiniz üzere Windows 7. Windows 8 ve Windows 8.1’in pazar payı ise toplamda %15.

5 ayda Windows 8‘e yaklaşmayı başaran Windows 10’a ilginin artması Microsoft cephesinde yüzleri güldürüyor. Microsoft’un kısa vadede en büyük hedefinin Windows 7 kullanıcılarının Windows 10’a ücretsiz geçebilmesini sağlamak olduğunu biliyoruz.

Oğuzhan Oğuzhan {Oğuzhan}

“Windows 10 Pazar Payını Arttırıyor” üzerine 2 yorum

  1. Can dedi ki:

    Windows 8’i yakında geçer. Windows 7’yi de geçer ama zaman alacaktır.

  2. Mehmet Can dedi ki:

    windows 10 zaten kullanım açısından windows 8 ile dalga geçer, benim gibi eski kafalı windows 7 kullanıcılarıda yavaş yavaş bırakır…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.