Reklam Alanı
Teknoloji 2

Microsoft Windows 10 ve neler Getirdiği

Windows 10

Microsoftun yeni işletim sistemini masaya yatırmak istedik.Microsoft Windows 8 ve ardından gelen Windows 8.1 ile de beklediği başarıyı bulamadı.Windows 7 de oluşturmayı başardığı sadık kullanıcı kitlesi Microsoftun Windows Xp den buna özlediği bir unsurdu.

Bu neden ile Microsoft Windows 8 de radikal bir değişikliğe giderek bizi tamamen yenilenmiş bir arayüz ile buluşturdu.Fakat kanımca en büyük hatasını kullanıcıların temel özelliklerini göz ardı ederek yaptı:Alışkanlıklar!

Hepimiz Microsoft un işletim sistemleri ile tanıştığımızdan beri sol altaki pencere kutusu en çok kullandığımız araçların başında geliyordu.geçmiş zaman kullandım çünkü Windows 8 serisinde bunu arar olduk.

Gelelim yazımızın asıl konusuna yeni oyuncumuz Windows 10 a .Windows 9 a ne oldu dediğinizi duyar gibiyim merak etmeyin zamanda ışınlanmadınız çünkü Microsoft Windows 9 yerine Microsof 10 u lanse etti Windows 9 u bypass geçmesinin birçok sebebi var fakat uzmanlar Microsoftun 9 rakamı ile Windows 95 ve 98 in çağrıştırılabileceği endişesinden yola çıkıldığını düşünüyorlar ki bencede haklılar.Anlaşılan o ki Windows 10 hem yeni bir sayfa hemde yeni bir rota olacak Microsofta.

Başlat çubuğu demiştik ya işte Windows 10 başlat çubuğunu bize geri getiriyor;bunun yanı sıra Windows işletim sistemli mobil cihazlarda gördüğümüz hareketli pencerelerde başlat çubuğunda tamamen özelleştirilebilir olarak yerini almış bulunmakta.Bir güzel haber de power duğmesi gerrri gelmiş!

Microsoft 10 nun technical version (ingilizce) sürümünü hem Microsftun kendi sitesinden hemde BURADAN 32 bit veya 64 bit olarak indirebilirsiniz.

Microsoft 10 u daha enine boyuna çok konuşacağız,şimdilik ısınma turlarımızı attığımız için yazımızı burada noktalıyor ve             Olarak teknoloji dolu günler diliyorum.

Cüneyt Kılıç {Cüneyt Kılıç}

1982 Berlin Doğumluyum,bilgisayar ile tanışmam 1988 yılında babamın Euro PC von Schneider alması ile oldu. O zamandan bu zamana teknolojiyi sevmiş ve günlük hayatta aktif kullanan birisiyim.www.Teknolojice.com sitesini kurma amacım günlük hayat'da da severek yardımcı olduğum ve paylaştığım konuları herkes ile paylaşabilmek

“Microsoft Windows 10 ve neler Getirdiği” üzerine 2 yorum

  1. turabi dedi ki:

    içindeki project spartan oldukça hızlı. çöküşlerdeki chrome’a dişli bir rakip geliyor sonunda ama onun da extension ve application sorunu var.

  2. Cafer dedi ki:

    Başlat tuşu iyi olmuş aslında win 8 i beğenmiyordum tasarım olarak , 10 û deneyeceğim bi ara.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.