Reklam Alanı
Nasıl Yapılır? 0

Windows 8 – 10 Dokunmatik Ekran Kapatmak Nasıl Yapılır

Windows 8 ve Windows 10 işletim sistemlerinde dokunmatik ekranı kapatma ile ilgili bilgiler… Windows 8 dokunmatik ekran ayarı nasıl kapatılır?

WİNDOWS DOKUNMATİK EKRAN KAPATMAK NASIL YAPILIR?

Bilindiği üzere günümüzde Windows işletim sistemleri özellikle PC platformunda son derece ünlü. Bu yüzden dolayı Windows  ile ilgili çok sayıda yardım konuları forumlarda v.b. açılabiliyor. Dokunmatik ekranı kapatma ile ilgili yardım konuları da son derece fazla. Dilerseniz bu hususta hemen sizleri aydınlatalım;

Windows işletim sisteminde dokunmatik ekran bölümünü devre dışı bırakmak aslında son derece basit; Bunun için bilgisayarınızın Aygıt Yöneticisi uygulamasını çalıştırın. Uygulama açıldıktan sonra İnsan Arabirim Aygıtları şeklinde yazıyı bulmaya çalışın. Bulduktan sonra yazının üzerine bir defa olmak suretiyle tıklayın. Ardından karşınıza Dokunmatik Ekran veyahut HID Uyumlu Aygıt şeklinde yazı gelecektir. Bu yazının üzerine sağ tık yaparak rahatlıkla dokunmatik ekran hususunu devre dışı bırakabilirsiniz. Eğer dokunmatik ekranı tekrar aktif hale getirmek isterseniz yine aynı bölümden tekrar sağ tık yaparak aktif etmeniz yeterlidir. Kolay gelsin :).

DAHA FAZLA TEKNOLOJİK ÇÖZÜMLEMELER İÇİN TIKLAYINIZ

Emre Bey {Emre}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.