Reklam Alanı
Haberler 0

Windows Güncellemelerini Elle Yapmayın!

Windows Güncellemelerini Elle Yapmayın!

Microsoft, kullanıcılarının uzun bir süredir beklediği Creators Update güncellemesini yayına aldı. Güncelleme bildirimi gelen kullanıcılar otomatik olarak bu pakete sahip olurken henüz bir bildiri alamayan kişiler el ile güncellemeye sahip olamaya çalışıyorlar. Oldukça kapsamlı bir gelişim olduğunu dile getiren Microsoft yetkilileri güncelleme paketinin dağıtım işlemi için bir planlama yapıldığını ifade etmiştir. Herhangi bir şekilde bildiri almayan kişilerin güncellemeye sahip olmaları azı teknik sorunların meydana gelmesine neden olabileceği savunulmaktadır.

Güncelleme ile beraber daha stabil bir çalışma programına sahip olan Windows 10 panel sistemlerinde de büyük değişikler meydana getirmiş gibi görünüyor. Bugüne kadar yapılan en kapsamlı güncelleme olduğunu dile getiren kullanıcılar yıllar boyunca Windows 10 sisteminin kullanılabileceğini ifade etmiştir. Kişilerin bilgisayar özelliklerine ve sistem kapasitelerine göre filtrelenen güncellemeler şuan sıkıntısız dağıtılmakta. Bazı sistemler üzerine yürütülen çalışmaların devam ettiğini dile getiren yetkililer şuan kişin %35 gibi bir kısıma güncellemeler ulaştı bilgisini paylaşmıştır. Yurt dışında birçok bölgede çok önceden yapılan bu uyarılar bazı kişilerin tedbirsiz davranışlar sergilemesine de neden olmuştur.

Güncelleştirmeleri almaya hak kazanmamış fakat elle Windows 10 güncellemesi yapmış birçok kişinin bilgisayarlarındaki birçok parçanın çalışmadığı, sistemsel donma ve çeşitli sorunların meydana geldiği görülmüştür. Bu nedenle otomatik güncelleştirmelere herhangi bir müdahale yapılmaması gerektiğini ifade eden Microsoft yetkilileri yakın bir zamanda herkesin güncelleştirmelere kavuşacağı bilgisini de paylaşmıştır.

{phantaso}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.