Reklam Alanı
Mobil 0

Windows Phone’un Fişi Çekildi!

Windows Phone’un Fişi Çekildi!

Mobil işletim sistemleri içerisinde varlığını bir türlü kanıtlayamayan Windows Phone ile ilgili son zamanlarda ciddi bilgiler sızdırılmakta. Geçtiğimiz aylarda kullanıcı sayısında meydana gelen düşüklük nedeni ile birçok geliştiricinin desteğini kestiği işletim sistemi hakkında ciddi bir iddia gündeme gelmiş durumda. Atılan iddialara göre yakın bir zamanda Microsoft Windows Phone projesinin fişini çekerek rafa kaldıracak gibi görünüyor.

Mobil alanın iki devi olarak gösterilen İOS ve Android sistemlerinin kullanıcı sayılarındaki veriler ortada. Bu platform içerisinde ufak da olsa yer almak isteyen Windows, sunduğu özellikler ile kullanıcıların dikkatini çekememiş gibi görünüyor. Gerek yazılımı piyasaya sunan, gerekse yazılımı kullanan kişiler bu işletim sistemi ile ilgili umduklarını bulamamış gibi görünüyor. Kapatma durumu ile ilgili durum aslına bakılacak olursa çok öncesine kadar dayanmakta idi. Son gelen veriler ile mobil alanda kullanılan telefonların sadece %1 gibi bir oranı Windows Phone kullandığı söylenince şirket ciddi anlamda kapatma kararı alacak gibi görünüyor.

Halen yatırımlara devam eden Microsoft, son bir şans vererek bu yılın sonuna kadar verileri inceleyecek. Hedeflenen ya da belirlenen kullanıcı sayısına ulaşamamaları durumunda Windows Phone macerasına son verecek. Piyasalarda olan telefonların kullanımı devam edecek olup yeni bir üretim ya da destek sunmayacağı ifade ediliyor. Günümüzde Android İOS kullanıcılarını dahi çekmeyi başarmakta olduğunu düşünürsek Whindows Phone’un hiç şansının olmadığını ifade edebiliriz.

{phantaso}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.