Reklam Alanı
Nasıl Yapılır? 6

WordPress Admin Şifresi Sıfırlama

Bu yazımızda her internet sitesi sahibinin mutlaka karşılaştığı bir durumu düzelteceğiz. Nedir bu durum? Tabi ki: WordPress Admin Panel Şifresi Sıfırlama.

Webmasterlar birden fazla site ile ilgilendiğinde ve bu sitelerin arasına daha seyrek güncellenen siteler eklendiğinde bu sitelerin admin paneli şifrelerini unutmamak mümkün olmuyor. Bu durum mutlaka her webmasterın başına gelmiştir.

Bu yazımızda wordpress panelinizde ki şifreyi sıfırlamayı resimli olarak anlatacağım (resimlere tıklayarak büyütebilirsiniz).

İlk olarak hosting bilgilerimiz gerekiyor. En basit yol www.siteadınız.com/cpanel ya da www.siteadınız.com:2083 adresinden “Cpanel”e ulaşabilirsiniz.

Buradan resimde gösterdiğimiz gibi “phpMyAdmin” e tıklayarak sitelerinizin veri tabanının gösterildiği alana ulaşabilirsiniz.

wordpress-sifre-sifirlama

 

phpMyAdmin panelinize girdikten sonra resimde görebildiğiniz gibi tüm sitelerinizin veri tabanları listelenmektedir. Buradan şifresini unuttuğunuz sitenin veri tabanına tıklayarak (1.Adım), siteye ait tüm veri tabanını açın.

wordpress-sifre-sifirlama-1

wordpress-sifre-sifirlama-3

Kullanıcı adı ve şifreleri içeren veri tabanı _users ile biten veri tabanı olduğundan dolayı işimize yarayan kısım burasıdır. Tıklayarak açalım (2.Adım)

 

Son resimde de gördüğünüz gibi kullanıcı adımız ve en önemlisi user_pass kısmında unuttuğumuz şifrenin MD5 hali gözüküyor.

Şimdi yapılacak işlem çok basit, 123456 şifresinin karşılığı olan
“e10adc3949ba59abbe56e057f20f883e” MD5 değerini tırnak işaretleri olmadan kopyalayıp var olan MD5 değeri ile çift tıklayarak değiştiriyoruz.

Kaydetip çıkın ve artık görülen kullanıcı adının, admin şifresi 123456 oldu.

Şimdi admin panelinize girerek yeni şifrenizi oluşturabilirsiniz.

 

Cüneyt Kılıç {Cüneyt Kılıç}

1982 Berlin Doğumluyum,bilgisayar ile tanışmam 1988 yılında babamın Euro PC von Schneider alması ile oldu. O zamandan bu zamana teknolojiyi sevmiş ve günlük hayatta aktif kullanan birisiyim.www.Teknolojice.com sitesini kurma amacım günlük hayat'da da severek yardımcı olduğum ve paylaştığım konuları herkes ile paylaşabilmek

“WordPress Admin Şifresi Sıfırlama” üzerine 6 yorum

 1. taner hoca dedi ki:

  blok yönetenler için çok yararlı bilgiler gün olur lazım olur diye notlarıma alıcam.

 2. Hakkı dedi ki:

  Güzel bir paylaşım olmuş hocam ayrıca kullanıcı adını admin yerine başka bir isim seçilebilir güvenlik açısından.

  1. Cüneyt Kılıç dedi ki:

   Kesinlikle admin kullanılmamalı zaten,mutlaka başka kullanıcı adı seçilmeli

 3. Alihsan dedi ki:

  WordPress çok kullanılan bir sistem. Ben bi zaman wordpress admin şifresini unutmuştum. Tekrar şifre oluşturana kadar canım çıktı. Paylaşım çok güzel,teşekkürler.

  1. Cüneyt Kılıç dedi ki:

   Ali İhsan Bey, işinize yaradıysa ne mutlu bize

 4. Bahadır Özak dedi ki:

  Teşekkür ederim tam ihtiyacım olan bir konu. Aylardır giremiyordum sayfama.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.