Reklam Alanı
Teknolojice - Xbox 360 Oyunları Xbox One'a Geliyor
Oyun 1

Xbox 360 Oyunları Xbox One’a Geliyor

Son zamanların popüler akımı “rework” çalışmaları Sony‘de olduğu gibi Microsoft cephesinde de bir ilgi uyandırdı. Geliştiricilerin eski ama sevilen oyunları tekrardan revize ederek piyasaya sunması birçok geliştirici tarafından olumlu karşılanıyor. Ayrıca oyuncularında bu akıma fazlasıyla destek verdiğini biliyoruz.

Bu çerçevede ilk geliştirmeyi sanırım Microsoft yaptı. Age Empires II oyununu 2012 yılında rework çalışmasıyla HD olarak oyuncuların beğenisine sundu. Tabi ki o ilk çıktığı zamanlardaki tadı vermese de yinede oyuncularda heyecan oluşturmayı başardı diyebiliriz.

Playstation konsolunun geliştiricisi Sony ise yeni nesil oyun konsolu olan Playstation 4 için Playstation 2‘nin sevilen oyunlarını oyunlarını getirmeye devam ediyor. Bunun en somut örneği şüphesiz ki GTA: San Andreas oldu. 2005 yılında piyasalarda olan oyun zamanın en eğlenceli ve iyi oyunu olarak anılıyordu. Playstation 4’de biraz daha gelişen ve yeni teknolojiye ayak uyduran GTA: San Andreas, PS4 oyuncuları tarafından oldukça olumlu karşılandı.

Bir diğer konsol geliştiricisi olan Microsoft’ta Xbox 360 oyun konsolunun sevilen oyunlarını Xbox One konsolu için geliştirmeyi planlıyor. Yavaş yavaş eklenen oyunların listesine ulaşabileceğiniz birde web sitesi bulunmakta. İstediğiniz oyun Xbox One için eklendiğinde gönlünüzce oynayabilirsiniz.

Xbox One Backward Compatibility

Oğuzhan Oğuzhan {Oğuzhan}

“Xbox 360 Oyunları Xbox One’a Geliyor” üzerine 1 yorum

  1. firuze dedi ki:

    Oyunlqr konusunda sony atilim yparak microsoft un bir adim ilerisine gececektir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.