Reklam Alanı
Oyun 0

Xbox One’da Rocket League Fırtınası

Uzun süredir Xbox One oyun konsoluna gelmesi beklenen Rocket League, 17 Şubat 2016 tarihinde piyasalardaki yerini almıştı. Rocket League’in geliştiricisi Psyonix, Twitter üzerinden yaptığı bir açıklama ile Xbox One kullanıcı sayısını açıkladı. Xbox One oyun konsoluna gelmesi fazlasıyla geciken oyunun bu kadar başarılı olması beklenmiyordu.

7 Temmuz tarihinde hem PC hemde PS4 oyun konsolu için çıkış yapan Rocket League, farklı yapısı ve dinamikleri sayesinde oyuncuların gözdesi durumuna geldi. İlk başta ön yargı ile yaklaşılan oyunda, çeşitli geliştirmelerin sayesinde büyük bir kitleyi kendine çekmeyi başardı. Şuana kadar yaklaşık olarak 10 milyon adet satmayı başaran Psyonix’in hedeflerini büyüttüğünü biliyoruz.

Geliştirici firma daha satışa çıkışının üzerinden bir ay bile geçmeyen Xbox One konsolunun satış istatistiklerini açıkladı. 20 günlük bir süre zarfında 1 milyon satış yapmayı başaran Rocket League’in bu sayıyı 3 milyona kadar çıkartmak istediği de gelen bilgiler arasında. Oyuna ilerleyen zamanlarda gelmesi planlanan DLC paketlerinin de etkisiyle bu sayıya rahatlıkla ulaşabilirler.

Oğuzhan Oğuzhan {Oğuzhan}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.