Reklam Alanı
Akıllı Telefon 3

Xiaomi Bükülebilen Telefon İle Karşımıza Çıkıyor!

Xiaomi Bükülebilen Telefon İle Karşımıza Çıkıyor!

Teknoloji her geçen gün gelişiyor ve kendini yenilemeye devam ediyor. Akıllı telefon dünyasında ise bir süredir kısır bir döngü görür olduk. Çünkü birçok telefon üreticisi ve her yıl ortaya çıkan birçok yeni telefon modeli var ve artık özgün dediğimiz ve fark yaratacak bir telefon tasarımı uzun süredir göremedik. Artık her telefon bir diğerinin ufak rötuşlarla değiştirilmiş, birkaç tuşunun yeri farklı konumlandırılmış halde çıkıyor.
Xiaomi, Çin kökenli güçlü bir firma olarak bu durumda yapılabilecek en mantıklı hamleyi yaparak farklı bir kavram ile kullanıcılarını kendisine çekmeye çalışacak. Bükülebilir bir ekran konsepti ile ortaya çıkan Xiaomi, bu alışılagelmiş telefon tasarımlarından kendisini sıyırmak istiyor.

LG başladı, Xiaomi devam ediyor!

Biliyorsunuz ki ilk olarak LG firması bizlere LG Flex isimli telefonla kavisli ekrana sahip bir telefon sunarak herkesi şaşırtmış ve hatta çoğu kesimden de güzel tepkiler almıştı. Ancak bu kavisli ve bükülebilir ekran konusunda daha fazla üstelemeyen LG firması bu fırsatı artık Xiaomi firmasına kaptırıyor olacak.

İlk defa çalışırken görüntülendi!

Xiaomi’nin gerçekten bükülme seviyesine ulaşabilen akıllı cihazı duyurmasının ardından herkes sonuçları bekliyordu ve Xiaomi firması portatifi çalışırken herkese gösterdi. İlk defa çalışırken görüntülenen bükülebilir telefon, kısa süre sonra tüm çalışmaları bittiğinde seri üretime geçebilecek ve herkese sunulacak.

Bu bükülebilir telefonun ortaya çıkacak olması aslında gelişmeyi ön görüyor. Çünkü ilerde ceplerimizde tablet boyutlarında akıllı telefonları katlayarak ufak bir hale getirip taşıyabiliriz. Buda demek oluyor ki teknoloji bir adım daha atlayarak biz kullanıcıları alışılmış durumdan kurtaracak ve hayretler içerisinde bırakacak yeni telefonlar ile karşımıza çıkacak.

 

Cüneyt Kılıç {Cüneyt Kılıç}

1982 Berlin Doğumluyum,bilgisayar ile tanışmam 1988 yılında babamın Euro PC von Schneider alması ile oldu. O zamandan bu zamana teknolojiyi sevmiş ve günlük hayatta aktif kullanan birisiyim.www.Teknolojice.com sitesini kurma amacım günlük hayat'da da severek yardımcı olduğum ve paylaştığım konuları herkes ile paylaşabilmek

“Xiaomi Bükülebilen Telefon İle Karşımıza Çıkıyor!” üzerine 3 yorum

  1. Recep dedi ki:

    Cidden çok ilgi çekiyor bu teknoloji yeni olduğu için çok pahalı olarak piyasaya giriş yapar.

  2. Erdi Gül dedi ki:

    Herkes Apple, Samsung, LG derken Xiaomi’nin böyle bir icat çıkarması şaşırtıcı bir durum.

  3. Cavit Marul dedi ki:

    Bu bükülme teknolojisi yayılırsa, bilim kurgu filmleri bir nevi gerçekleşmiş olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.