Reklam Alanı
Xiaomi 0

Xiaomi Mi Notebook Air Özellikleri Açıklandı !

Xiaomi Mi Notebook Air ile ilgili ayrıntılar… Xiaomi dizüstü bilgisayar alanındaki ilk ürününü sundu ! Xiaomi Mi Notebook Air isimli dizüstü bilgisayarın tanıtımı resmen yapıldı.

XİAOMİNOTEBOOK AİR

Bilindiği üzere Xiaomi özellikle akıllı telefon alanında son derece aktif bir şirket… Son zamanlarda akıllı telefon alanında hamlelerini çoğaltan Xiaomi şimdi de dizüstü bilgisayar alanında şansını deniyor. Dizüstü bilgisayar kategorisinde ilk kez bir ürün sunan Xiaomi, dizüstü bilgisayar kategorisine Xiaomi Mi Notebook Air cihazını duyurarak giriş yaptı. Peki cihazın ne gibi özellikleri var ve fiyatı ne kadar?

ÖZELLİKLERİ

Xiaomi Mi Notebook Air bilgisayarı iki farklı ekran boyutu seçeneği ile kullanıcıların beğenisine sunuldu. Elimize ulaşan bilgiye göre modellerden hem 13.3 inch ekran boyutlusu, hem de 12.5 inch ekran boyutlusu söz konusu… Yani kullanıcıya ekran boyutu hususunda güzel bir tercih seçeneği eklenmiş. 12.5 inch büyüklüğünde ekranın da, 13.3 inch büyüklüğünde ekranın da full HD ekrdan çözünürlüğüne sahip olduğunu belirtelim. Cihazın sahip olduğu ekran çözünürlüğünü yorumlayacak olursak günümüzde dizüstü bilgisayarların ekran çözünürlüğü sıkıntısı düşünülürse iyi denebilecek bir ekran çözünürlüğü söz konusu olduğunu ifade edebiliriz.

Ürünün 12.5 inch ve 13.3 inch versiyonlarında çeşitli donanımsal farklılıklar arz etmekte; Örneğin 13.3 inch büyüklüğündeki dizüstü bilgisayar modelinde İntel Core İ5 işlemci yer alırken 12.5 inch büyüklüğündeki modelde İntel Core İ3 işlemci yer alıyor. Yani işlemci olarak çok önemli bazı farklılıklar söz konusu… Öte yandan elimize ulaşan bilgilere göre 13.3 inch büyüklüğündeki dizüstü bilgisayarda 8 GB RAM, 12.5 inch büyüklüğündeki dizüstü bilgisayarda 4 GB RAM bulunuyor. Cihazların grafik işlemcileri ile ilgili olarak ise henüz net bir bilginin bulunmadığını sizlere iletelim.

İKİ MODELDE DE SSD VAR !

Xiaomi Mi Notebook Air dizüstü bilgisayarlarının iki versiyonunda da SSD donanımına yer verilmiş durumda. Elimize ulaşan bulgulara göre 12.5 inch büyüklüğündeki modelde 128 GB, 13.3 inch büyüklüğündeki modelde 256 GB SSD mevcut…

FİYATI NE KADAR?

Xiaomi Mi Notebook Air bilgisayarının fiyatı hususu da iki farklı versiyon bulunduğundan dolayı farklılıklar arz etmekte; 12.5 inch büyüklüğündeki modelin fiyatı 520 , 13.3 inch büyüklüğündeki modelin fiyatı ise 750 Dolar şeklinde…

 

 

 

 

Emre Bey {Emre}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.