Reklam Alanı
Teknoloji 1

Yahoo Neden Bu Kadar Geriledi?

İnternet alanında bir zamanlar zirvede yer alan Yahoo giderek daha da gözden düşmekte ! Peki Yahoo neden bu kadar geriledi? Yahoo ile ilgili yeni ayrıntılar…

YAHOO’NUN EN BÜYÜK HATASI

Yahoo bilindiği üzere internet ortamında tıpkı Google gibi dev bir arama motoru şirketi. Aynı zamanda Yahoo’nun arama motoru olma dışında Google gibi farklı işlevlerde de pek çok atılımı mecut. Örneğin Yahoo Mail bunlardan birisi. Yahoo bir zamanlar , özellikle Google yeterince gelişmemişken çok popülerdi. Google’ın yeni kurulduğu zamanlarda Yahoo’nun satın alma gibi bir durumu olmuştu ancak erken görülmüştü. Ardından 2005 senesinde Yahoo’nun Google’ı tekrar satın alma ihtimali doğmuş ancak ünlü şirket 3 Milyar Dolar’dan fazla ödememekte ısrar edince Google’ı satın alamamıştı. Bu önemli fırsatı kaçıran, sadece 10 yıl öncesinde Google’ı almak yerine almamayı tercih eden Yahoo için bu süreçten sonrası kabusa döndü. Google 2005 yılından sonra inanılmaz gelişti ve artık Yahoo’yu satın alabilecek güçte.

TUMBLR HAMLESİ İŞE YARAMADI

Yahoo’nun düşüşü ile ilgili en büyük bir diğer gerçek te 2012 yılında Tumblr platformunun satın alınması ancak bu durumun mali problemlere yol açması.

Önümüzdeki süreçte Yahoo şirketinin daha da fazla kan kaybetmesi bekleniyor.

TEKNOLOJİ GÜNDEMİNE GÖZATMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Emre Bey {Emre}

“Yahoo Neden Bu Kadar Geriledi?” üzerine 1 yorum

  1. Onur dedi ki:

    Google oldukça diğer arama motorları yükselemez diye düşünüyorum. Zaten insanların 100 de 90 civarı Google kullanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.