Reklam Alanı
Giyilebilir Teknoloji 0

Yeni Gear VR Göz Doldurdu

Yeni Gear VR Göz Doldurdu

Samsung’un her sene düzenlediği resmi ürün tanıtım etkinliği bu sene de 2 Ağustos olarak belirlenmişti. Apple’ın tanıtımının 1 ay kadar öncesinde yapılan tanıtımla beraber ise Samsung’un bu sene kullanıcılara ne gibi teknolojiler sunacağı da ortaya çıktı. Tabi ki tanıtımın başrol oyuncusu uzun süredir beklenen Note 7 oldu. Tanıtımda en çok ilgi çeken üründe haliyle Note 7 oldu. Her ne kadar Note 7 biraz rol çalmış olsa da Samsung’un resmi tanıtımında başka yeni teknolojilerde kullanıcılara sunuldu. İşte bu yeniliklerden biriside sanal gerçeklik alanında sunulan yeni VR cihazı oldu.

Gear VR Değişti

Bu noktada Samsung’un VR teknolojisi için geliştirdiği ilk ürünlerden biri olan Gear VR’ın ilk modeli büyük oranda beğeni kazanmıştı. Gear VR’ın elde ettiği başarıyla beraber Samsung bahar aylarında yeni bir VR üzerinde çalıştığını da belirtmişti. Nitekim beklentilerde boşa çıkmadı. Yeni Samsung Gear VR tanıtılan bir diğer teknoloji oldu. Hemen belirtelim Samsung yeni VR gözlükleriyle beraber büyük oranda yeniliği de kullanıcılara sunuyor.

Tamamen Siyah Tasarım

Yeni Gear VR gözlüklerin en çok dikkat çeken özelliği ise tasarımı oldu. Zira yeni VR gözlüklerin tamamen siyah bir tasarıma sahip olması ve eski seriye göre biraz daha ince ve biraz daha kıvrımlı bir tasarım olması gözlerden kaçmadı. Ayrıca tamamen siyah tasarımla beraber çok daha şık bir görüntü için çerçevede de düzenlemeler olduğunu da belirtelim.

gear-vr_supreme_list_strap gear-vr_supreme_list_foam gear-vr_supreme_list_weight

USB Type-C Teknolojisi

Gear VR’ın yeniliklerinden birisi de USB Type-C bağlantısı oldu. Note 7 serisi ile beraber gelen hızlı bağlantı türünü de destekleyen VR gözlük bunun dışında sıradan bağlantıları da destekleyecek. Tabi asıl olarak Note 7 ve S7 serilerinin kıvrımlı ekran ve USB Type-C özelliklerine yönelik bir VR gözlük tasarlandığını da bir kez daha belirtelim. Her ne kadar diğer cihazlar tarafından da desteklense de Gear VR’ın yeni modelinin çıkış nedeni daha çok kıvrımlı ekran teknolojisini de karşılamak. Zaten Samsung da bunu tanıtımda açık olarak belirtti.

gearvrconnector

Cüneyt Kılıç {Cüneyt Kılıç}

1982 Berlin Doğumluyum,bilgisayar ile tanışmam 1988 yılında babamın Euro PC von Schneider alması ile oldu. O zamandan bu zamana teknolojiyi sevmiş ve günlük hayatta aktif kullanan birisiyim.www.Teknolojice.com sitesini kurma amacım günlük hayat'da da severek yardımcı olduğum ve paylaştığım konuları herkes ile paylaşabilmek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.