Reklam Alanı
Sanal Gerçeklik 1

YouTube Sonunda VR’ye Kavuştu

YouTube Sonunda VR’ye Kavuştu

Dünyanın en çok kullanılan internet platformları arasında yer alan YouTube, uzun zamandır beklenen yeni sanal gerçeklik videoları özelliğine kavuştu. Site üzerinden artık 3 Boyutlu olarak VR video izleme şansına sahip olacağız. Google Cardboard destekli olarak çalışan özellik, 360 derece videolar izleme imkanını ayağımıza sunuyor.

Henüz 4K videolar da bu özelliğini sunmayan YouTube, ilerleyen zamanlarda 4K çözünürlüğe de bu özelliği getirecektir diye düşünüyoruz. YouTube’ye gelen bu özellik sayesinde gözünüzün derinlik algısına göre ve yakınlık hassasiyetine göre ayarlanabilir; Quad HD çözünürlüğünde videolarınızı 3 boyutlu olarak izleyebileceksiniz.

Günden güne site içeriğinde ki Google Cardboard destekli video sayısı artarken, özellikle Google Cardboard sahibi bireyler bu özelliğe oldukça sevineceklerdir. İmkanı olan teknoloji severler, hemen site içerisinden bu yeni olan özelliğin deneyimini sıcağı sıcağına yaşayabilirler.

Cüneyt Kılıç {Cüneyt Kılıç}

1982 Berlin Doğumluyum,bilgisayar ile tanışmam 1988 yılında babamın Euro PC von Schneider alması ile oldu. O zamandan bu zamana teknolojiyi sevmiş ve günlük hayatta aktif kullanan birisiyim.www.Teknolojice.com sitesini kurma amacım günlük hayat'da da severek yardımcı olduğum ve paylaştığım konuları herkes ile paylaşabilmek

“YouTube Sonunda VR’ye Kavuştu” üzerine 1 yorum

  1. ysşar dedi ki:

    Youtube’a VR ortamı özelliği geldi ama aşırı şarz tüketiyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.