Youtuber nedir? Youtuber nasıl olunur? 

Paylaş
 
Reklamlar
Reklamlar

Youtuber nedir? Youtuber nasıl olunur? 

Muhtemelen duymuşsunuzdur, günümüzün en trend mesleği Youtuber’lık peki Youtuber nedir? Ne yapar? Nasıl para kazanır? hepsini detaylı anlatalım istedim. Youtube bilindiği üzere dünyanın en büyük arama motorlarından biridir (Evet Youtube bir görsel arama motorudur). Bu platformda video çekerek paylaşımda bulunan kişilere de Youtuber denir? Yani Youtuber ,Youtube için içerik üretene denir. Youtuberlar Youtube’da açtıkları kanal ile hizmet verirler.

Peki, ünlü youtuberler kimlerdir?

Youtuberlar Dünya genelinde hatırı sayılır aboneye sahip olmaktadırlar. Dünya çapında en ünlü Youtuber gerçek adı Felix Arvid Ulf Kjellberg olan “PewDiePie” adlı Youtuber’dır. Türkiye’de ise en ünlü Youtuber yaklaşık 5.5 Milyon takipçisi ile Enes Batur’dur. Orkun Işıtmak ve Kilelere hitabı daha verimli kullanmaya çalışan Barış Özcan’da hatırı sayılır takipçiye sahiptir.Barış Özcan aynı zamanda Google’ın il defa gerçekleştirdiği ve dünya genelinde 150 ünlü Youtuber’ın davet edildiği “sosyal değişim için bir zirve” toplantısına Türkiye’den davet edilen tek Youtuber’dır.Üstelik bu başarı ile sınırlı kalmayıp o davette diğerlerine de ilham olacak 12 kişi olarak seçilen “değişim elçisi” ünvanını almıştır ve bu 12 kişiden sadece 3 kişi sahneye çıkarak bir sunum yapmış ve Barış Özcan bu 3 kişiden biri olarak göğsümüzü kabartmıştır.

Gelelim Youtuber nasıl para kazanır. Youtuber, Google’ın bir servisi olan Adsense’ den para kazanabileceği gibi sponsorluk anlaşmaları ile de para kazanabilir. Başlı başına bir planlama gerektiren Youtuber’lık hakkında püf noktaları hakkında yazılar yayınlayacağım.

Nasıl Youtuber Olunur? adlı bir sonraki makalemizi kaçırmamak için takipte kalın.

  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Reklamlar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM

Cs Go İndir

Teknolojice.com

Teknolojice.com

Teknolojice.com