Reklam Alanı
Nedir? 0

Youtuber nedir? Youtuber nasıl olunur? 

Youtuber nedir? Youtuber nasıl olunur? 

Muhtemelen duymuşsunuzdur, günümüzün en trend mesleği Youtuber’lık peki Youtuber nedir? Ne yapar? Nasıl para kazanır? hepsini detaylı anlatalım istedim. Youtube bilindiği üzere dünyanın en büyük arama motorlarından biridir (Evet Youtube bir görsel arama motorudur). Bu platformda video çekerek paylaşımda bulunan kişilere de Youtuber denir? Yani Youtuber ,Youtube için içerik üretene denir. Youtuberlar Youtube’da açtıkları kanal ile hizmet verirler.

Peki, ünlü youtuberler kimlerdir?

Youtuberlar Dünya genelinde hatırı sayılır aboneye sahip olmaktadırlar. Dünya çapında en ünlü Youtuber gerçek adı Felix Arvid Ulf Kjellberg olan “PewDiePie” adlı Youtuber’dır. Türkiye’de ise en ünlü Youtuber yaklaşık 5.5 Milyon takipçisi ile Enes Batur’dur. Orkun Işıtmak ve Kilelere hitabı daha verimli kullanmaya çalışan Barış Özcan’da hatırı sayılır takipçiye sahiptir.Barış Özcan aynı zamanda Google’ın il defa gerçekleştirdiği ve dünya genelinde 150 ünlü Youtuber’ın davet edildiği “sosyal değişim için bir zirve” toplantısına Türkiye’den davet edilen tek Youtuber’dır.Üstelik bu başarı ile sınırlı kalmayıp o davette diğerlerine de ilham olacak 12 kişi olarak seçilen “değişim elçisi” ünvanını almıştır ve bu 12 kişiden sadece 3 kişi sahneye çıkarak bir sunum yapmış ve Barış Özcan bu 3 kişiden biri olarak göğsümüzü kabartmıştır.

Gelelim Youtuber nasıl para kazanır. Youtuber, Google’ın bir servisi olan Adsense’ den para kazanabileceği gibi sponsorluk anlaşmaları ile de para kazanabilir. Başlı başına bir planlama gerektiren Youtuber’lık hakkında püf noktaları hakkında yazılar yayınlayacağım.

Nasıl Youtuber Olunur? adlı bir sonraki makalemizi kaçırmamak için takipte kalın.

Cüneyt Kılıç {Cüneyt Kılıç}

1982 Berlin Doğumluyum,bilgisayar ile tanışmam 1988 yılında babamın Euro PC von Schneider alması ile oldu. O zamandan bu zamana teknolojiyi sevmiş ve günlük hayatta aktif kullanan birisiyim.www.Teknolojice.com sitesini kurma amacım günlük hayat'da da severek yardımcı olduğum ve paylaştığım konuları herkes ile paylaşabilmek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.