Reklam Alanı
Teknoloji 2

YouTuberlar Devlete Vergi Ödeyecek !

YouTuberlar ile ilgili şok gelişme ! Başbakan Binali Yıldırım tarafından yapılan açıklama ile YouTuberlerin bundan sonra vergi ödeyecekleri ifade edildi.

YOUTUBERLER VERGİ ÖDEYECEK !

Bilindiği üzere YouTube üzerinde şuan da yeterli abone sayısına ulaşmış, yayınladığı videolar ile ciddi paralar kazanan Türk YouTuberlar mevcut. Türkiye’de bir YouTube temsilci ofisinin yer almaması hükümetin vergiler hususuna daha fazla eğilmesine neden oldu. Özellikle bazı popüler kanalların çok büyük paralar kazandırdığını gören hükümet bu hususta bir vergilendirmeye gitmek için harekete geçti. Elimize ulaşan bilgiye göre bundan sonra YouTube kanalı bulunan Türk vatandaşları vergi ödemek zorunda kalacaklar. Bu husus ile ilgili bilgisi olan kanal sahiplerinin şimdiden hesaplarını KKTC’ye geçirmeye çalıştıkları bilgisine ulaşıldı. Ancak hükümet bu konuda da bir düzenleme yapacak ve vergilendirmeden kurtulmak mümkün olmayacak.

PARA KAZAMANAYANLAR NE OLACAK?

Bilindiği üzere YouTube üzerinden para kazananlardan çok daha fazla sayıda para kazanmaya çalışanlar bulunuyor. Haliyle para kazanamayan çok sayıda insan var. Hükümetin bu insanlardan da vergi alıp almayacağı büyük bir merakla bekleniyor.

Emre Bey {Emre}

“YouTuberlar Devlete Vergi Ödeyecek !” üzerine 2 yorum

  1. Erhan dedi ki:

    Sanırım youtube Türkiye’de kapanacak, geçen gün haberlerde bir kaç şey yaptıklarını tüm herkese duyurdular mahkeme açılırsa Türkiye’de erişimi kaybeder.

  2. Melek dedi ki:

    YouTuberlar artık ModaSky üzerinden videolarını yayınladığı takdirde kolayca Sponsor bulabilir veya Reklam alarak çok gelir elde edebilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.