Reklam Alanı
Nedir? 11

Zombi Bilgisayar Nedir?

Zombi Bilgisayar Nedir?

Zombi bilgisayar, bir hacker tarafından virüs veya Truva atı ile ele geçirilmiş veya tehdit altında olan bilgisayarlara denir.
Bu tarz durumlar ile karşı karşıya kalmamak için her zaman internet ortamında gerek indirdiğiniz gerek ise girdiğiniz sitelere çok dikkat etmeniz gerekmektedir. Çünkü eğer sizin bilgisayarlarınız bir hacker tarafından zombi bilgisayar olur ise sizin bilgisayarınız kullanılarak yapılacak her türlü kötü iş doğrudan sizi etkilemektedir.
Peki, bilgisayarımın zombi bilgisayar olup olmadığı anlaşılabilir mi?

 
Bilgisayarınızın Zombi bilgisayar olup olmadığı bazı yollar ile anlaşılabilmektedir. Fakat eğer gerçekten hacker bu açıkları size yansıtmadan ustaca yaptı ise zombi bilgisayar olup olmadığını anlamanız güçleşecektir.
Bu yollardan bazıları aşağıdaki gibidir;
• Öncelikle başlat menüsüne tıklayıp çalıştırı açınız.
• Açılan kısma cmd yazıp, tamam diyoruz.
• Açılan komut kısmına şu ifadeyi yazıp kontrolünü sağlıyoruz. Netstat –n –p tcp yazıp klavyemizin enter tuşuna basıyoruz.
• Durum kısmının alt bölümünde “syn sent” ifadesi yer alıyor ve bu sürekli olarak devam ediyorsa bilgisayarınız zombi bilgisayar konumuna geçmiş olabilir.

 
Bu gibi durumlarda hemen bilgisayarınıza format atmanızı öneriyoruz. Zaten bu tarz zombi bilgisayar olan bilgisayarlarda kasma ve programlarda yavaş açılma gözlemlenmektedir. Yukarıdakini uyguladınız ve bilgisayarınızda da bu ara aşırı kasma var, hemen format atarak kendinizi garantiye almanızı öneriyoruz.
Çünkü sonuçta bilgisayarınızda bir virüs var ve bu virüs dilediği zaman sizin yaptığınız işlemleri gözlemleyebiliyor, bilgisayarınızı kullanarak işlem yapabiliyor bunu kim ister ki?

Zombi bilgisayar nasıl temizlenir?

 

Zombi bilgisayar olduysanız eğer bunu temizlemek için çeşitli yollar mevcut fakat hiçbiri kesin sonuç vermemektedir. Biz site olarak hiç bu yolları denemenizi önermiyoruz çünkü bir netice alamazsınız.
1 kez bir hacker tarafından yönetilmeye başlandıktan sonra bunun kesin sonucu formattır. Format işleminden sonra indirdiğiniz dosyalara ve girdiğiniz sitelere çok dikkat ediniz. En önemlisi ise çok iyi bir virüs programı ile bilgisayarınızı korumanız gerekmektedir. Çünkü sonuçta bu hackerlar bilgisayarınıza sızarken her zaman bir virüs aracılığıyla saldırmaktadır. Eğer siz sağlam ve kaliteli bir anti virüs programı kurarsanız hiçbir sıkıntı olmadan bu tarz virüsleri silebilirsiniz.

Zombi bilgisayar nasıl yapılır?

 

Son olarak bazı hacker tutkusu olan arkadaşlara bu konu hakkında da ufak bir bilgilendirme sunmak istiyoruz. Başkasının bilgisayarını bu denli ele geçirmek çok ciddi suçlar yaratmaktadır yani başınız ağrıyabilir. Kesinlikle bu tarz işlere merak salıp, denemeye kalkmayınız.

Cüneyt Kılıç {Cüneyt Kılıç}

1982 Berlin Doğumluyum,bilgisayar ile tanışmam 1988 yılında babamın Euro PC von Schneider alması ile oldu. O zamandan bu zamana teknolojiyi sevmiş ve günlük hayatta aktif kullanan birisiyim.www.Teknolojice.com sitesini kurma amacım günlük hayat'da da severek yardımcı olduğum ve paylaştığım konuları herkes ile paylaşabilmek

“Zombi Bilgisayar Nedir?” üzerine 11 yorum

 1. zeki köse dedi ki:

  bu tür saldırılar her zaman olacaktır hindistanda virüs yazmayan mezun edilmezken böyle saldırılara kesin çözüm acığı her zaman olacaktır

 2. sezer kuş dedi ki:

  bunu öğrendiğimiz iyi oldu bu virüslerin ne zaman ne yapacağı belli olmuyor

 3. sezer dedi ki:

  bilgisayarın güvenliğini 12 yıldır hiç bir zaman antivirüslere bırakmadım. her zaman kendim dikkatli oldum ve başıma birşey gelmedi çok şükür

 4. Burak dedi ki:

  Abiler önerdiğiniz sağlam antivirus varmı zombiyim galiba bide bilgisayat internete arasıra bağlanıyor sıkıntı olurmu ….ACİL CEVAP VERİRSENİZ SEVİNİRİM..

  1. Cüneyt Kılıç dedi ki:

   Merhaba Burak Bey,Bu soruya profesyyonel cevap vermek istemiyorum zira her anti virüs uygulaması işinizi görecektir.Fakat Şahsi cevabım bilgisayarınızda hiç Anti Virüs uygulaması bulundurmamak.Çünkü ban göre en büyük virüs üreticileri zaten gizli kapaklı olarak Anti Virüs üreticileridir. Bence arz talep meselesi yani. Bence ayda bir yedek alıp format atın

 5. Engin dedi ki:

  Önlem olarak; indirdiğimiz şeyleri taramalıyız, güvenli sitelerden indirme yapmalıyız.

 6. Halil dedi ki:

  Benim bilgisayarım zombi ve bende biliyorum. 4 aya yakındır bilgisayarım ağır ping saldırılana ugruyor internete giremiyorum normalde pingler 100-120 iken şimdi 4000-5000 arası ve sizin önerdiğiniz hiçbir çözüm işe yaramadı belki sayısızca format sayısızca anti virüs indirdim hiçbiri işe yaramadı nettede kesin çözümü yok ALLAH İÇİN BİRİ YARDIM ETSİN BİLGİSAYARIN ANNASI S**KLDİ

  1. Cüneyt Kılıç dedi ki:

   Halil Bey,Ramlerinizi sökün, anakarttan bios pilini çıkartıp takın,ardından hdd nizi gparted live usb ile linux formatına çevirip format atın,ardından tekrar ntfs sitemine çevirin eğer sorun hal çözülmüyora ağınızda başka cihazdan size geçiyor

   1. Mehmet dedi ki:

    Benimde bilgisayar aynı şekil dediğinizi yaptım fakat gitmedi. Aslında ağdan bulaşıyor. Formattan sonra bilgisayara internet bağlamadım 2-3 gün boyunca cmdden takip ettim gelen ağlar yoktu ve syn_sent hiçbir şekilde yoktu. Bilgisayarım çok iyi çalışıyordu bellek kullanımı çok az cpu 2-3 arası değişiyordu.

    Sonra interneti bağladım ve Cpu 50 lere kadar çıktı. Bellek kullanımı 200 mblere ulaştı ve cmd yaptığımda ise syn_sent vardı interneti çıkardım ve aynı şey devam etti yani interneten bulaşıyor nasıl çözebiliriz yardım edermisin ?

 7. Halil dedi ki:

  1 Yıldır Zombi bilgisayarım interneten dediğiniz herşeyi yaptım ama hiçbiri çözüm değil defalarca format attırdım çözülmedi artık çaremi bıraktım bilgisayarım hergün yavas açılıyor internetim ağır işlemcilerin kullanılıyor. Lütfen bir çözüm bulun bu virüs bir siteye girdiğimde girdi pcme girdiğim güne lanet olsun bi siteye girdim pc mouse kendi kendine hareket etti program açmaya başladı sonra pc kapattım hemen ve sonrasında ip takipten sürekli syn_sent paketleri gönderiliyordu artık bıktım lütfen bi çare!!

 8. EssaeeySpawn dedi ki:

  Bende diyorum bilgisayarım neden gereksiz yavaş.Bundan kurtulmanın yolu nedir acaba

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.