Reklam Alanı
Teknoloji 8

Microsoft’tan düşündüren hamle. GWX.exe

Daha önce defalarca Windows 10 hakkında onu ne kadar sevdiğimizi yazmıştık.
Bu sefer CHIP dergisinin Mayıs sayısının giriş sayısında da değinilen GWX.exe dosyasına değineceğiz.

Windows’un,Windows update özelliği sayesinde işletim sistemimizi güncel tutuyorduk fakat bu sefer Windows Update öyle bir güncelleme sundu ki endişelenmemek elde değil. KB3035583 güncellemesini yükleyen kullanıcılar aslında güncellemenin çekirdeğini oluşturan GWX.EXE dosyasını indirip yüklemiş oluyor./Windows/System32/GWX Klasörü oluşturan güncelleme sisteminizi Windows 10’a hazırlıyor.

Teknolojice-GWX

Nedir GWX.exe?

Bu soruyu cevaplamanın en basit yolu açılımını belirtmek.GWX.exe yani Get Windows 10.exe
Bu da türkçe de windows 10’a sahip ol ya da Windows 10 anlamına geliyor.Şimdi bu güncellemenin neresi kötü diyebilirsiniz ama işin biraz daha derinine indiğinizde işin rengi değişiyor.

Teknolojice-GWX10

Windows 10 bu yükleme ile şu an ki Windows kullanıcılarını resmen Windows 10’a terfi ettirmeye yöneltiyor,sizi bu konuda bilgilendiriyor ve sistem uyumsuzluğunu şimdiden gidermek için uğraşıyor.

Artık herkesin bildiği gibi Windows 10’a geçmek ilk yıl için ücretsiz iken ve bu konuda Microsoft kendisi açıklama yapmış iken neden bu zorunlu güncelleme hakkında bilgi vermeyip bunu sessiz sedasız halletmeye çalışıyor?.Neden bakın bu dosya Windows 10’a geçmek isteyen kullanıcılar için bir download yardımcısı demiyor.Bir başka soru ise bu güncellemeye sahip olup Windows 10‘a geçmeyen kullanıcılar hakkında bilgi mi toplamaya çalışıldığı yönünde.

Açıkça belirtmek gerekirse bu hamlenin arkasında mutlaka bir neden yatıyordur düşüncesindeyim.Windows 10’nun çıkmasını sabırsızlıkla bekleyen ben;şimdi konu hakkında iki kere düşünüyorum.

Size tavsiyem KB3035583 güncellemesini alıp almadığınızı kontrol etmek ve konu hakkında kendi kararınızı vermek

 

Eğer Bu Güncellemeyi kurduysanız ve kaldırmak istiyorsanız

KB3035583 güncellemesi ile gelen GWX.EXE kaldırmak yazımızı inceleyebilirsiniz

Cüneyt Kılıç {Cüneyt Kılıç}

1982 Berlin Doğumluyum,bilgisayar ile tanışmam 1988 yılında babamın Euro PC von Schneider alması ile oldu. O zamandan bu zamana teknolojiyi sevmiş ve günlük hayatta aktif kullanan birisiyim.www.Teknolojice.com sitesini kurma amacım günlük hayat'da da severek yardımcı olduğum ve paylaştığım konuları herkes ile paylaşabilmek

“Microsoft’tan düşündüren hamle. GWX.exe” üzerine 8 yorum

 1. best54 dedi ki:

  bence kimse anlamadan gerçek bilgileri anlamaya çalışıyor

  1. Cüneyt Kılıç dedi ki:

   Kesinlikle size katılıyorum,Yoksa bu güncellemeyi açıkca sunabilirdi ve seçimi kullanıcılara bırakabilirdi

 2. Deniz dedi ki:

  Deneyelim bakalim iyi mi değil mi.

 3. ERDOĞAN ASLAN dedi ki:

  KB3035583 güncellemesi veya GWX.exe bilgisayarımdan nasıl kaldırabilirim

 4. ERDOĞAN ASLAN dedi ki:

  KB3035583 güncellemesini veya tama adıyla (GWX.exe) ‘yi bilgisayarımdan nasıl kaldırbilirim. Yardımcı olursanız sevinirim.

  1. Cüneyt Kılıç dedi ki:

   Merhaba Bu makalemize göz atmanızda fayda var GWX.EXE kaldırmak

 5. Alto dedi ki:

  KB3035583 güncelleştirmeyi Kaldırmak
  1- wuapp.exe çalıştır.
  2- Güncelleştirme geçmişini görüntüle
  3- Yüklü güncelleştirmeler
  4- Bulun mouse ile sağ klik yapın kaldır deyin.
  Ayrıca Tüm windowslar zaten truva atıdır. Gizli keylogger crypto ile yaılmıştır bir exe hem yama hem kendi koyduklarına hizmet eder. Bilmiyorsanız ayrıca her 3 saatte bir windows kredi kartları bilgileri kamera görüntüleri vs. cep telefonları bilgileri meşhur …..rikaya gider. Açık kaynak kodlu işletim sistemi kullanın linux gibi o kadar önemli değilse bilgileriniz windowskullanmaya devam edin.

 6. hamdi dedi ki:

  Adam size ücretsiz Windows 10 verecem demiş ne yapsaydı güncelleme değilde hepinize ayrı ayrı cd mi gönderseydi ayrıca bu Windows 10 u bedava almak istemeyenler rezerve etme diyebilir ve güncellemeyi kaldırabilir sistemden çok zor değil.. adamlar yapmış bence hiç art niyet aramayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.