Reklam Alanı
Teknoloji 2

Akıllı Telefon Pil Patlaması Neden Olur?

Akıllı telefon şirketleri günümüzde inanılmaz derecede arttı ve haliyle pazarda inanılmaz bir rekabet başladı. Şuan sadece 12 TL gibi rakamlara bile akıllı telefon sahibi olmak mümkün. Tabiki bu durum sağlık açısından çok büyük problemler teşkil edebiliyor çünkü her telefonu kontrol edebilmek mümkün olmuyor.

AKILLI TELEFON PİL PATLAMALARINA DİKKAT !

Son zamanlarda akıllı telefonların batarya patlamalarına son derece sık bir şekilde rastlanıyor. Hatta geçtiğimiz günlerde bir iPhone cihazının bile patladığı bilgisine ulaşmıştık. Bu husus maddi kayıptan da öte sağlık açısından sıkıntılar teşkil etmekte. Peki pil ısınmasının, pil patlamalarının önüne nasıl geçilebilir?

ŞARJ ALETLERİ ÇOK ÖNEMLİ

Aşırı sıcaklık, aşırı yük te etki edebilir ancak bu hususta en önemli olan şeyin şarj cihazları olduğunu ifade edebiliriz. Arabanız için özel olarak aldığınız şarj aletleri veyahut dış mekanda kafelerde, üniversitelerde v.b. bulunan 1 TL’ye şarj imkanı tanıyan cihazlar akıllı batarya sağlığını olumsuz etkilemektedirler. Öte yandan evde kullandığınız şarj aletinin kalitesiz oluşu da akıllı telefonunuza büyük oranda zararlar verebilir.

Android kaldırılamayan uygulamaların nasıl kaldırılabildiğini öğrenmek için tıklayınız

Emre Bey {Emre}

“Akıllı Telefon Pil Patlaması Neden Olur?” üzerine 2 yorum

  1. fatih dedi ki:

    ısı giderek yükselir ve pilin içerisindeki ayırıcı zarların tahribi hızlanır, patlamaya sebep olan hidrojen serbest kalır.

  2. Ahmet dedi ki:

    Telefon şarjdayken konuşmak çok tehlikeli hemen ısınıyor ve patlama yapabiliyor bu konularda dikkat etmeli.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.