Reklam Alanı
Apple Watch
Akıllı Saat 0

Apple Watch Sayesinde Hayatı Kurtuldu !

Apple Watch Sayesinde Hayatı Kurtuldu!

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte giyilebilir teknoloji pazarı giderek büyümeye devam ediyor. Durum böyle olunca giyilebilir teknoloji alanındaki pazarda yer edinmek isteyen teknoloji firmaları giyilebilir teknoloji ile ilgili yenilikler başlatmış durumda.

Giyilebilir teknoloji alanında yapılan çalışmalar arasında Apple Watch’ın kalp atış sensörü yer alıyor. Her ne kadar kalp atış sensörü bazı kişiler tarafından önemli bir özellik olarak görünmese de içerisinde kalp atış sensörü olan Apple Watch sayesinde 62 yaşındaki bir adamın kurtulmasını sağladı.

62 yaşındaki Dennis Anselmo bahçe işlerini bitirdikten sonra oldukça yorulduğunu fark ederek Apple Watch cihazına baktığında normalde değerlerinin 50 bpm olması yerine 210 bpm olduğunu gören Dennis Anselmo bu değerlerinin bu kadar yüksek olması sonucunda doktorlarım dediğine göre kalp krizi riski taşıdığını gösteriyormuş.

Böyle bir durumda Apple Watch sayesinde Dennis Anselmo’nun büyük bir tehlikeyi atlatması teknolojinin her ne kadar olumsuz yanları olmasıyla birlikte olumlu yanları olduğunuda bize gösteriyor.

Dennis Anselmo bu değerleri gördükten hemen sonra hastaneye giderek sağlığıyla ilgili gerekli işlemlerin yapılmasını sağlamıştır. Böyle önemli bir durumu Apple Watch sayesinde öğrenmesini sağlayan Dennis’in oldukça şanslı olduğunu söyleyebiliriz.

Cüneyt Kılıç {Cüneyt Kılıç}

1982 Berlin Doğumluyum,bilgisayar ile tanışmam 1988 yılında babamın Euro PC von Schneider alması ile oldu. O zamandan bu zamana teknolojiyi sevmiş ve günlük hayatta aktif kullanan birisiyim.www.Teknolojice.com sitesini kurma amacım günlük hayat'da da severek yardımcı olduğum ve paylaştığım konuları herkes ile paylaşabilmek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.