Reklam Alanı
iPhone 7
Akıllı Telefon 0

Apple’ın Yeni Sanal Gerçeklik Patenti

Amerika merkezli teknoloji devi Apple’ın merakla beklenen yeni telefonu iPhone 7 hakkında detaylar gelmeye devam ediyor. Apple’ın gizlilik politikaları sebebi ile her ne kadar iPhone 7 özellikleri ile ilgili çok net bilgiler gün yüzüne çıkmamış olsa da her şirkette olduğu gibi Apple tarafından alınan yeni patentler doğrultusunda da telefona dâhil edilecek özellikler hakkında fikir sahibi olabiliyoruz.

İşte bu bağlamda Apple’ın geçtiğimiz günlerde Amerika’da aldığı yeni bir patent iPhone 7’nin özellikleri ile ilgili bizlere oldukça farklı bir bilgi sundu. Yaptığı yenilikler ile teknoloji dünyasında göz dolduran şirket aldığı bu yeni patent ile yine köklü bir değişikliğin peşinde gibi görünüyor. Birleşik Devlet Patent Ofisi’nde tescil ettirilen patentten yola çıkılarak oluşturulan raporlarda iddia edilene göre Apple’ın yeni cihazında sanal gerçeklik özelliği bulunacak. Ancak bu özelliği kullanmak için ekstra bir aparata ihtiyaç olup olmayacağı ya da telefonun modüler bir yapıya (LG G5’te olduğu gibi) büründürülüp büründürülmeyeceği merak konusu.

Her ne kadar cihazda yer alacak sanal gerçeklik özelliğinin bizlere neler sunacağını bilmesek bile iPhone 7 özelliklerine böyle bir yeniliğin eklenmiş olması oldukça heyecan verici ve bir o kadar da güzel bir gelişme. Aynı zamanda Apple’ın en büyük rakiplerinden bir tanesi olan Samsun’un yeni amiral gemisi Galaxy S8 de iPhone 7’den yaklaşık 6 ay sonra 2017’nin Mart ayında tüketicilerle buluşacak. Dileriz ki Samsung da Apple’ın iPhone 7 özelliklerine eklediği bu güzel yenilikten ilham alır ve o da cihazlarında köklü değişiklikler yapmayı seçer.

Cüneyt Kılıç {Cüneyt Kılıç}

1982 Berlin Doğumluyum,bilgisayar ile tanışmam 1988 yılında babamın Euro PC von Schneider alması ile oldu. O zamandan bu zamana teknolojiyi sevmiş ve günlük hayatta aktif kullanan birisiyim.www.Teknolojice.com sitesini kurma amacım günlük hayat'da da severek yardımcı olduğum ve paylaştığım konuları herkes ile paylaşabilmek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.