Reklam Alanı
Girocam
Sanal Gerçeklik 1

Dünyanın İlk 360 Derece Çekim Yapabilen Kamerası Giroptic

Dünyanın İlk 360 Derece Çekim Yapabilen Kamerası Giroptic

Sanal gerçeklik gözlüklerinin çıkmasıyla beraber artık yavaş yavaş sanal gerçeklik gözlükleri için video çeken kameralarda ortaya çıkmaya başladı. 360 derece çekim yapabilen bu kameraların ilki ise Giroptic firması tarafından üretilen kamera oldu. Girocam ismi verilen ve ilk olarak kickstarter projesi olarak kullanıcıların karşısına çıkan kamera oldukça ilginç bir tasarıma da sahip. Google’ın sokak kameralarına benzer bir yapısı olan Girocam’ın içerisinde ise 360 derece çekim yapabilen çift mercek kameralar yer alıyor. Wi-Fi bağlantısı üzerinden canlı çekim, görüntü aktarımı gibi ayrıcalıklar sunan Giroptic, çözünürlük olarak ise Full HD görüntüyü desteklemekte.

Girocam’da 3 adet balıkgözü lensli 10 Mp görüntü kalitesinde, 180 derecelik açı ile çekim yapan kamera mevcut. Bu sayede 30 Mp’lik görüntü elde ediliyor.

GiropticGirocam

En Büyük Ayrıcalığı Su Geçirmiyor Olması

Tüm bu özelliklerinin yanı sıra Giroptic 360 derece kamera özel tasarımı ve üretildiği malzeme sayesinde su geçirmeyen bir teknolojiye sahip. Son dönemde birçok akıllı telefonda kullanılan su geçirmezlik teknolojisi Giroptic kameralarda da yer alıyor. Bununla beraber kameranın uzaktan kontrol edilmesini sağlayan ve akıllı telefonlara yüklenen uygulaması sayesinde su altındayken çekim yapma imkanını da elde ediyorsunuz. Su altında yapılan çekimler içinse her hangi bir çözünürlük değeri bilinmiyor. Yani her ne kadar Giroptic kamera 1080p çözünürlük desteği veriyor olsa da bu rakamın su altı çekimleri içinde geçerli olup olmadığı konusunda net bir bilgi olmadığını da belirtelim. Son olarak 360 derece çekim yapabilen Giroptic kameraların hem Android hem de iOS telefonlar için uygulama eklentisi olduğunu da belirtelim.

Cüneyt Kılıç {Cüneyt Kılıç}

1982 Berlin Doğumluyum,bilgisayar ile tanışmam 1988 yılında babamın Euro PC von Schneider alması ile oldu. O zamandan bu zamana teknolojiyi sevmiş ve günlük hayatta aktif kullanan birisiyim.www.Teknolojice.com sitesini kurma amacım günlük hayat'da da severek yardımcı olduğum ve paylaştığım konuları herkes ile paylaşabilmek

“Dünyanın İlk 360 Derece Çekim Yapabilen Kamerası Giroptic” üzerine 1 yorum

  1. artizfm dedi ki:

    360 derece kamera sektörü de gelişti artık, daha iyileri de var yani. Girocam ile çekilenler çok kaliteli değildi zaten.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.