Facebook’tan “Güvenlik” Durumu

Paylaş
 
Reklamlar
Reklamlar

Facebook’tan “Güvenlik” Durumu

 Facebook bünyesine son zamanlar da birbirinden farklı olan çalışmaları aktarmaya devam ediyor bu durumun en bariz örnekler arasında yer alan engelli kullanıcılara özel sesli fotoğraf olurken, bir de bunun yanına önceden duyurusu yapılmış olan ‘’güvendeyim’’ çalışması eklendi.

Herhangi bir doğal afet, salgın hastalık veya bunlara benzer olağanüstü durumlar da insanların ne durumda olduğunu belli etmeye yarayacak olan bu özellik, biraz düşünüldüğünde oldukça mantık dolu olduğu karşımıza çıkıyor. Facebook’un kurucusu yer alan Mark Zuckerberg ise bu çalışmayı yapmadan önce; ‘’insanların herhangi bir doğal afet ya da bu gibi olağanüstü durumlar da ilk olarak Facebook’a girip yakınlarının ne durumda olduğunu ya da bölgesel olarak nerede tehdit/doğal afet olduğunu öğreniyor.’’ Cümlelerine yer verdi.

Bunun üzerine gerçekleşen ve bu çalışmayı tetikleyen Paris’te yaşanan korkunç saldırı; ‘’Güvenlik Durumu’’ özelliğini de bir nevi ateşleyen durum oldu.

Sistemin çalışması ise oldukça basit. Konumunuzu en son giriş yaptığınız yer olarak kaydeden Facebook, bildiri niteliğinde bir soru yöneltiyor ve siz de soruya ‘’güvendeyim’’ ya da aksini belirterek cevap veriyorsunuz.

Bu yazı 896 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

1982 Berlin Doğumluyum,bilgisayar ile tanışmam 1988 yılında babamın Euro PC von Schneider alması ile oldu.

O zamandan bu zamana teknolojiyi sevmiş ve günlük hayatta aktif kullanan

Reklamlar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM

Cs Go İndir

oyunlar

Teknolojice.com

Teknolojice.com