Reklam Alanı
Google Cardboard
Sanal Gerçeklik 2

Google Cardboard İle Sanal Gerçeklik Çılgınlığı

Google Cardboard İle Sanal Gerçeklik Çılgınlığı

Özellikle son 10 yılda yeni teknolojilerin geliştirmesinde adı ilk anılan şirketlerden biri Google. İlk zamanlarda adını sadece internet dünyasında duyuran Google, artık sadece arama motoru ve internet tarayıcısı olmaktan çıktı. Zira artık Google’ı sürücüsüz araç teknolojilerinden tutunda akıllı gözlüklere kadar hemen her alanda görebiliyoruz. Sürekli AR-GE çalışmalarında bulunan Google’ın son ürünlerinden birisi de Google Cardboard. Google Cardboard Nedir? Sanal gerçeklik gözlüğü olarak piyasaya sunulan Google Cardboard aslında sanal gerçeklik gözlüklerinin nasıl basit bir çalışma prensibi olduğunu kanıtlayan bir ürün olarak dikkat çekiyor.

Fiyatı Sadece 5 Dolar

Samsung, Razer, HTC gibi dev markaların ürettikleri yüzlerce liralık sanal gerçeklik gözlüklerine karşın Google Cardboard sadece 5 dolar gibi bir fiyata satılıyor. Zira sanal gerçeklik gözlüğünün malzemesinin de ona göre olduğunu söyleyelim. Sadece kartondan yapılan Google Cardboard, adında da bunu barındırıyor. İçerisinde lens teknolojisinden başka hiçbir teknoloji olmayan Google Cardboard kullanımını da sadece size verilen kartonu katlayarak yapıyorsunuz. Kartonu istenilen şekle getirip telefonunuzu da içerisine koyduğunuz anda Google Cardboard sanal gerçeklik deneyimini sizle buluşturmuş oluyor. Hem kolay kullanımı hem de çok düşük bir bütçesi olması Google Cardboard’ı bu alanda tercih edilen bir ürün haline getirse de çok geniş teknolojiler içeren sanal gözlüklerin kalitesine ve görüntüsüne asla Google Cardboard ile ulaşamayacağınızı da belirtelim.

Cüneyt Kılıç {Cüneyt Kılıç}

1982 Berlin Doğumluyum,bilgisayar ile tanışmam 1988 yılında babamın Euro PC von Schneider alması ile oldu. O zamandan bu zamana teknolojiyi sevmiş ve günlük hayatta aktif kullanan birisiyim.www.Teknolojice.com sitesini kurma amacım günlük hayat'da da severek yardımcı olduğum ve paylaştığım konuları herkes ile paylaşabilmek

“Google Cardboard İle Sanal Gerçeklik Çılgınlığı” üzerine 2 yorum

  1. Fikri dedi ki:

    Ucuz fiyatlarla, teknolojinin tüm kesimlerce faydalanması için gerçekten güzel bir adım bu. Ucuzluğu sebebiyle toplumda çok düşük bütçelere sahip insanlar bile bu Google Cardboard’ı alabilir.

  2. Tequila dedi ki:

    Geçen bir gazete Cardboard gibi bir şey dağıtmıştı resmen google cardboard çakmasıydı fakat gerçek sanal gerçeklik hissini verir mi bilinmez.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.