Reklam Alanı
Nedir? 0

Hacklink Yöntemi Nedir? Hacklink Nasıl Yapılır?

Hacklink Yöntemi Nedir? Hacklink Nasıl Yapılır?

İnternet üzerinde kendilerine ait sayfalar bulunan insanlar bu sayfaları kısa süre içerisinde popüler yapmak ve daha çok insana ulaştırmaya çalışırlar. Arama motorlarının yeni sayfaları indekslemesi ve arama sonuçları olarak bu sayfaları insanların karşısına çıkarması vakit alan bir süreçtir. Bu süreci çok daha aza indirgemek için çeşitli yöntemler üretilmiştir. Hacklink yöntemi de bu yöntemlerden bir tanesi. Peki, Hacklink nedir?

Hacklink Nedir?

Hacklink, bir web sayfasını kullanarak başka web sayfalarına ziyaretçi çekme yöntemidir. İnternet üzerinde yayın yapan ve çok fazla ziyaretçi sayısına sahip web sayfaları kullanılarak başka sayfalara ziyaretçi çekilir. Bu işlem bir bakıma web sayfasını hacklemektir. Çok fazla ziyaretçiye sahip olan sayfa hacklenerek, ziyaretçi çekilmek istenen sayfaya ait linkler bu web sayfasına yerleştirilir. Bu bakımdan yasal bir davranış da değildir. Hacklink işleminin düzgün çalışması için dikkat edilmesi gereken şey eklenen linklerin sitenin sahibi tarafından fark edilmemesidir. Bunun için de çeşitli yöntemler bulunmakta. Yerleştirilen linkler fark edilmeden ne kadar uzun süre bu sitelerde kalırsa, buralardan gelecek ziyaretçi adetleri de o kadar fazla olacaktır.

Hacklink yöntemi çeşitli şekillerde uygulanmakta. Bunlardan bir tanesi hacklink yapılacak sitenin kodlarına ulaşarak linkleri bu kodların arasına yerleştirmektir. Bu yöntem uzun süreli bir yöntemdir. Kodlar arasına yerleştirilen linkler site sahipleri tarafından kolayca fark edilmezler. Bunun sebebi ise sitenin kodlarına kimsenin gerekli olmadıkça girip bakmamasıdır. Bununla birlikte kodların içerisine yerleştirilen linkler güzel bir şekilde kamufle edilirse bulunması tamamen imkânsız bir hale gelecektir. Artık WordPress, Joomla gibi altyapıları kullanan sitelerin kodlarına ulaşmak çok kolay bir hale geldi. Bu bakımdan hacklink yapmak bu altyapıları kullanan sitelerde daha kolay olmakta.

Bir başka yöntem ise kodların içlerine linkler yerleştirmek yerine sayfaların üzerlerine linkler yerleştirme şeklinde olabilir. Peki, sayfa üzerindeki bu linkler nasıl gizlenebilir? Bunun içinde çeşitli yöntemler mevcut. Sayfalara eklenen linkler, sayfanın arka planı ile aynı renkte yazılırsa kimse tarafından fark edilmeyeceklerdir. Bu hacklink yöntemi zorluk olarak sayfanın kodlarına ulaşma yöntemiyle hemen hemen aynı zorluktadır. Kaliteli ve çok fazla ziyaretçisi olan sitelere link eklenirse bu durum Google tarafından algılanır ve kaliteli bir sitenin sizin sitenize link vermesi şeklinde algılanır. Bu sayede sizin siteniz bir bakıma bu sitesi referans olarak kullanır ve aramalarda kısa zamanda üst sıralarda yer alır.

Hacklink Zararları Nelerdir?

Hacklink temel anlamda bir hırsızlıktır. Çünkü yasal olamayan bir yöntem kullanılarak başka insanların internet sitelerine bir saldırı düzenlenir. Ayrıca bu durum hacklink yapılan siteye de zarar verir. Bununla birlikte, devlet kurumlarına ait siteler üzerinde uygulanan hacklink girişimleri çok ağır şekilde cezalandırılmaktadır. Hacklink yaparken, kişinin web sayfalarına küçük bir link yerleştirse de bu linkin kendisini ele vereceğini de unutmaması son derece önemlidir.

 

Cüneyt Kılıç {Cüneyt Kılıç}

1982 Berlin Doğumluyum,bilgisayar ile tanışmam 1988 yılında babamın Euro PC von Schneider alması ile oldu. O zamandan bu zamana teknolojiyi sevmiş ve günlük hayatta aktif kullanan birisiyim.www.Teknolojice.com sitesini kurma amacım günlük hayat'da da severek yardımcı olduğum ve paylaştığım konuları herkes ile paylaşabilmek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.