Reklam Alanı
Akıllı Telefon 5

LG G5 ve Özellikleri

Hızına yetişemediğimiz akıllı telefon sektöründe gün geçmiyor ki yeni cihazlar tanıtılmasın… Özellikle de yeni yılın ilk çeyreğinde hemen hemen tüm amiral gemilerini üreten dev markalar sürekli bir birleriyle bir yarış içerisinde. Bu makalemizde, Koreli teknoloji devi LG’nin yeni oyuncağı olan LG G5 modelini inceleyeceğiz. Henüz kesinleşmemiş bilgilerle birlikte sızan en kapsamlı bilgileri size ulaştıracağız sevgili teknolojice.com okurları.

Telefon üreticileri genelde üretmiş olduğu bir önceki modelden yola çıkarak yeni cihazını tasarlar. Bunun en güzel örneğini Samsung’da görebiliriz. LG de G2 modeliyle birlikte kavisli kasa yapısını hayatımıza soktu. Aslında Nokia’nın Lumia serilerine uyguladığı kavisli kasa, LG G2 modelinde daha belirgin hale gelerek akıllarda yer edindi.

LG G5 1

Tasarım

LG G5 modeli de LG G4 ve LG V10 dan esinlenecek izler taşıyacak. Özellikle de LG V10 modelindeki 2. Ekran teknolojisi bir çok kullanıcı tarafından benimsenmiş olduğundan bu kriter bir sonraki nesillere de yansıtılacaktır.

LG G5 modeli, G serisi olan G4 modelinin benzer tasarımını taşıyabilir. Ayrıca buna ek olarak 2. Bir ekran da kullanılabilir.

İşlemci konusunda neredeyse netleşmiş bir bilgi olarak aldığımız haber ise Snapdragon 820 yönünde. Muhtemelen LG G5 gücünü Qualcomm Snapdragon 820 den alacak. Hatırlayalım ki ısınma dedikoduları ve testlerin bunları doğrulamasının ardından Güney Koreli dev üretici cihazlarında Qualcomm Snapdragon 810 yerine Snapdragon 808 kullandı ve bu konuda başarılı oldu.Snapdragon 820 Hakkındaki detaylı yazımıza ise Snapdragon 820 Yine Ve Yeniden
RAM olarak LG, G4 modelinde 3 GB RAM kullanmıştı. 2016 amiral gemilerinin neredeyse tümü 4 GB RAM kullanacağından yeni LG G5 de 4 GB RAM kullanacaktır.

Ekran çözünürlüğüne gelelim. 1440×2560 piksel çözünürlüğe sahip olan 5.6 inç IPS LCD ekran ile gelmesi beklenen LG G5, kamera özellikleri olarak da ön plana çıkıyor.

LG G5 ekran
2014 yılına bir dönelim. Yeni yeni oluşan akıllı telefon kameraları profesyonelliğe adım attı. Hatta 2014 yılından sonra bir çok fotoğraf makinesi üreticisi bu konuda önlemler aldı. Canon’un zamanında Nokia ile anlaşmasını hatırlayabiliriz. Gün geçtikçe akıllı telefonlardaki kamera özellikleri neredeyse profesyonel makineleri aratmayacak kıvama geliyor.

Kamera

LG G5 de 21 MP, OIS ve laser autofocus destekli bir kamera kullanılması bekleniyor. 4K video çekimi yapabilmenizi hatırlatmadan geçmeyelim keza 8 MP çözünürlüğünde bir ön kamerası olacak.

Akıllı telefonların gelişimi çoğu üreticiyi batarya konusunda çıkmaza sokuyor. Yüksek amperli batarya kullanımı hem cihazın ısınmasına hem de teknolojik çizgilerin bozulmasına yol açabiliyor. LG G5, 3500-4000 mAh gücünde bir batarya kullanabilir. Eğer durum böyle olursa bir çok rakip de ona göre batarya çözümleri üretebilir. Apple bu konuda ne yapacak çok merak ediyoruz.

Hızlı şarj özelliğini hayatımıza adapte eden Samsung sayesinde bir çok amiral gemisi artık “Hızlı Şarj” özelliğine sahip olarak geliyor.

Gün geçtikçe batarya sorunu kadar güvenlik sorunları da baş gösteriyor. Apple, iPhone 5s modelinde bu olayı iyice geliştirerek parmak izi okuyucusu teknolojisini yakaladı. LG G5 modelinde de parmak izi okuyucusu olacak ancak  aldığımız bir diğer haberlere göre göz tarayıcısı da olabilir ve bu mekanizma, Microsoft’un da kullandığı iris tarayıcısı sistemini kullanabilir.

Cüneyt Kılıç {Cüneyt Kılıç}

1982 Berlin Doğumluyum,bilgisayar ile tanışmam 1988 yılında babamın Euro PC von Schneider alması ile oldu. O zamandan bu zamana teknolojiyi sevmiş ve günlük hayatta aktif kullanan birisiyim.www.Teknolojice.com sitesini kurma amacım günlük hayat'da da severek yardımcı olduğum ve paylaştığım konuları herkes ile paylaşabilmek

“LG G5 ve Özellikleri” üzerine 5 yorum

 1. ziya dedi ki:

  Hiç etkilemedi beni açıkçası. Koyun bi 4000 mah batarya, tamam olmuş diyelim.

 2. Alican dedi ki:

  LG G5 ile ilgili ilk haberi sizde okuyorum sanırım teşekkürler bilgi için.

 3. Ayşe Gelmez dedi ki:

  Bende G3 var bence güzel bir seri ama ek özellikler getirilmeli muhakkak. o da parmak izi ve su geçirmezliliği

 4. Ahmet Toplar dedi ki:

  sony xpreia serisi Z5 premium u çıkardı lg bu g konusunda rakip ama gerisinde kaldı gibi.

 5. Ali dedi ki:

  Şöyle bir yeni batarya teknolojisi yapsalar da millet bu sorundan kurtulsa.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.