Reklam Alanı
Sanal Gerçeklik 1

Microsoft HoloLens! En iyi sanal gerçeklik deneyimi

Microsoft HoloLens’i ilk defa Windows 10 Lansmanında tanıtmıştı.
Artırılmış gerçeklik yani bize her şeyi olabildiğince daha gerçekçi sunmak adına Sanal Gerçeklik aldı başını gidiyor. Öyle ki Facebook bile Sanal gerçeklik ile yıllardır önemli adımlar atan Oculus Rift i satın almış ardından da Samsung, Sony, HTC gibi dev üreticiler Sanal gerçeklik ürünlerini birbiri ardına tanıttı.

Microsoft bu yarışta bende varım diyor ve bizi HoloLens ile tanıştırıyor.

HoloLens bildiğimiz Sanal Gerçeklik gözlüklerinden biraz farklı bir çalışma prensibine sahip. Microsoft bu yüzden HoloLens’i “Dünyanın en gelişmiş holografik bilgisayarı” olarak tanımlıyor. Gözlüğün içerisinde işlemci ve grafik ara yüzü hariç birde holografik işlemci bulunuyor.

Peki, nerelerde Kullanılabilecek bu HoloLens?
Birkaç Örnek verelim diyelim bir tasarımcısınız ve ne tasarlıyor olursanız olun Odanızdan gerçekten 3B Modellemesini görebileceğiniz için tasarladığınız şeyin birebir canlı modellemesini görebileceksiniz.

Teknolojice-HoloLens-2

Spor mu yapıyorsunuz koşu bandında televizyon izlemeye son! HoloLens ile istediğiniz ortamda kendinizi görebileceğiniz için nerede istiyorsanız orada koşu yapabilirsiniz.

Televizyon: Henüz bunu söylemek çok erken fakat HoloLens ile istediğiniz yayını istediğiniz büyüklükteki bir ekranda izleyebileceğiniz için ileride Televizyon ve Monitörlerin yerini alması olasılığı var.
Oyun: Sanırım Sanal Gerçeklik en çok oyunculara yarayacak. Bir düşünün Savaş oyunu oynuyorsunuz ve gördüğünüz karakter direkt sizsiniz. Ya da Strateji oyununda kaleniz ve diğerleri evinizin odasında 3 Boyutlu olarak dağılmış durumda.
Teknolojice-HoloLens-3
Belgesel izlemek: Artık uzaktan izlemeye gerek kalmayacak çünkü HoloLens bize doğrudan izlediğimiz belgeselin içine sokarak orda olmanızı sağlayacak.
Teknolojice-HoloLens-4

Bu Türevleri aklınıza geldiği kadar çoğaltabilirsiniz. Ne kadar yaygınlaşır bilinmez ama bundan 25 sene önce bilimkurgu filmlerinde ki cep telefonları an itibarı ile hepimizin ayrılmaz bir parçası durumunda unutmamak lazım.

Cüneyt Kılıç {Cüneyt Kılıç}

1982 Berlin Doğumluyum,bilgisayar ile tanışmam 1988 yılında babamın Euro PC von Schneider alması ile oldu. O zamandan bu zamana teknolojiyi sevmiş ve günlük hayatta aktif kullanan birisiyim.www.Teknolojice.com sitesini kurma amacım günlük hayat'da da severek yardımcı olduğum ve paylaştığım konuları herkes ile paylaşabilmek

“Microsoft HoloLens! En iyi sanal gerçeklik deneyimi” üzerine 1 yorum

  1. Mustafa dedi ki:

    Microsoft yaparsa en iyisini yapar bundan eminim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.