Reklam Alanı
Teknoloji 0

Microsoft Ne yapmaya çalışıyor? Şimdi ya da sonra?

Microsoft Ne yapmaya çalışıyor? Şimdi ya da sonra?

Daha önce de Microsoft’tan düşündüren hamle. GWX.exe adlı makalemizde  Microsoft’un ne yapmaya çalıştığını masaya yatırmış ve tartışmaya açmıştık.Şimdi ise olay daha da ilginç hale geliyor. Bildiğiniz gibi Windows 10’a geçişler ilk sene için ücretsizdi ve GWX.EXE dosyası olan KB3035583 güncellemesi bu iş için bilgisayarlarımıza öyle bir yapıştı ki derdi hiç bitmiyor.


tabi ki olabildiği kadar bilgisayarı Windows 10’a terfi ettirme peşinde fakat bu konuda izlediği yol bazı kullanıcıların hiçte hoşuna gitmiyor. Çünkü Windows 10’a neredeyse zorla terfi ettirilecek gibi gözüküyoruz. Şimdi ise Reddit’de paylaşılan bir ekran görüntüsü herkesi şok etmiş durumda.

Görselde Windows 10’a geçiş sürecinin belli bir süre ile sınırlı olduğu belirtilirken tıklanacak seçenek sadece iki tane 1.Seçenek Upgrade Now (şimdi yükselt)  2.Seçenek ise Upgrade tongiht  (bu akşam yükselt).

Teknolojice-Windows10Upgrade

Dikkatinizi bir şey çekti mi? Biz söyleyelim farkındaysanız Upgrade Never (asla yükseltme) ,Ask me Later (daha sonra sor) ya da en azından Upgrade Later (daha sonra yükselt) gibi seçenekler yok!

Yani Microsoft başlıkta da belirttiğimiz gibi ya şimdi ya da sonra diyor. Yükseltmek isteyip istememeniz umurlarında bile değil ilginç değil mi?

Belirttiğimiz gibi evet Microsoft bir an önce Windows 10 kullanıcı sayısı artırmanın peşinde ama keşke Windows 10’a geçmek istemeyenlere de biraz saygı gösterse değil mi?

Cüneyt Kılıç {Cüneyt Kılıç}

1982 Berlin Doğumluyum,bilgisayar ile tanışmam 1988 yılında babamın Euro PC von Schneider alması ile oldu. O zamandan bu zamana teknolojiyi sevmiş ve günlük hayatta aktif kullanan birisiyim.www.Teknolojice.com sitesini kurma amacım günlük hayat'da da severek yardımcı olduğum ve paylaştığım konuları herkes ile paylaşabilmek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.