Reklam Alanı
Nasıl Yapılır? 0

Nasıl Youtuber Olunur?

Nasıl Youtuber Olunur?

Daha önce açıklamıştık Youtuber Nedir? Sizde bir Youtuber olmak istiyorsanız başlamak için yazımızdaki tavsiyelere kulak asmanızı öneririm Youtuber olmak için herhangi bir şart bulunmuyor. İsteyen herkes Youtuber olmak için girişimde bulunabilir. Ancak günümüzde artık bu işi profesyonelce yapan Youtuberlar olduğu için asıl sorun onların arasında insanın kendisine bir yer bulabilmesi. Bu da özgün ve daha önce yapılmamış şeyleri yapmakla mümkün. Peki, nasıl Youtuber olunur? Youtuber olmak için gerekli kriterler neler?

Youtuber olmak için bu işe başlamadan önce karar verilmesi gereken birkaç önemli nokta mevcut. Bunlardan ilki elbette kanalınızın hangi konu hakkında olacağı. Ana amaçları bu işten para kazanmak olan insanların açtıkları kanallar genellikle her telden diye tabir edilen ve içerisinde her konu hakkında videolar bulunan kanallar. Böyle kanallar birkaç çorbanın aynı kâsede karıştırılıp başka bir çorba elde edilmesi gibi. İçerisinde yüzlerce video olmasına karşın izleyiciyi tatmin etmeyen şişirilmiş videolar. Ancak olayın farkında olan ciddi Youtuberlar her konu için kendilerine farklı kanallar açarak videolarını uygun kanallarda yayınlıyorlar. Bu kanalları birbirlerine linklerle bağlayıp bu sayede abonelerini de diğer kanallarına yönlendirebiliyorlar.

Kullanılacak Ekipmanlar Önemli

Konuyu belirledikten sonra nasıl Youtuber olunur sorusuna verilecek ikinci cevap olan iyi çekim ekipmanları ile devam edilebilir. Telefonla kayıt yapıp Youtuber olma hevesi sizi yarı yolda bırakabilir. Bunun en önemli nedeni bu işin profesyonel bir seviyeye gelmesi ve bu işteki muhtemel rakiplerinizin gerçek bir stüdyo ortamı yaratarak çekimlerini orada yapmalarıdır. İlk etapta elbette profesyonel bir stüdyo kurup pahalı ekipmanlar satın almanıza gerek yok ancak videolarınızı izleyenlerde telefonla çekilmiş algısını uyandırmamak da son derece önemli. Ekipmanınız yeterince profesyonel olmasa da profesyonel görünmeye çalışmak gerekiyor.

Youtuberların ortak özellikleri çektikleri videolarda samimi olmaya çalışmaları. Ancak bu samimiyet zaman zaman videonun ilerlemesini de aksatıyor. Sizi izleyen kişinin beklentisinin videonuzdan bir şeyler öğrenmek olduğunu unutmayın. Bu sebepten dolayı da eğer beceremiyorsanız doğaçlama yapmayın ve bir metinden yardım alın. Samimiyet pek çok insana güzel gelebilir ama boş konuşmak ve sık sık duraksayıp düşünmek izleyiciyi kaçıracaktır.

Nasıl Youtuber olunur denildiğinde en son olarak da çektiğiniz videoları iyi bir şekilde editleme kabiliyetinizin olması gerekiyor. Bunu yaparken videonun kalitesinin düşmeden yapılması oldukça önemli. Bununla birlikte videolarınızın açılış ve kapanışına introlar koymak izleyiciyi daha çok cezbedecektir. Aynı zamanda videonun sonunda çekmiş olduğunu diğer videolara da atıfta bulunarak videolarınızı izleyenlere size ait diğer videoları da izlemeleri için yol gösterebilirsiniz.

Youtube hakkında daha detaylı bilgiler vereceğiz takipte kalın

Cüneyt Kılıç {Cüneyt Kılıç}

1982 Berlin Doğumluyum,bilgisayar ile tanışmam 1988 yılında babamın Euro PC von Schneider alması ile oldu. O zamandan bu zamana teknolojiyi sevmiş ve günlük hayatta aktif kullanan birisiyim.www.Teknolojice.com sitesini kurma amacım günlük hayat'da da severek yardımcı olduğum ve paylaştığım konuları herkes ile paylaşabilmek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.