Reklam Alanı
Donanım 4

Nvidia Geforce GTX 950 Piyasaya Giriş Yaptı

Nvidia, GeForce 900 serisini güçlendirmeye devam ediyor ve yeni ürünü ile serinin önceki Nvidia Geforce GTX 960 modelinde yer alan GM206 yonga setine geri dönüş yapıyor.

GTX 950, 768 paralel işlemciye sahip olarak gelecek. 128 bit mimariye sahip GDDR5 bellek veriyolu kullanmaya devam edecek olan ekran kartı, fiyat olarak 159 Dolar’ı hedef alıyor. GTX 960‘dan daha düşük olan GPU frekansı, 1024 Mhz ve Boost teknolojisi ile 1168 Mhz olabiliyor. Bu ürününde önceki modelinde yer alan 7 Ghz yerine 6.6 Ghz saat hızında çalışan bellek hızı öngörülmüş, bu sayede TDP değeri de 120’den 90 Watt’a düşürülmüş.

GTX 950′nin TSMC ile üretildiği göz önünde bulundurularak, ısınma sorunu yaşamadığı bilinmektedir. Fabrikalar ise, sadece bekleme durumunda çalışan ve ısınma anında çalışan fan üretimine daha ağırlık verecekler.

 

 

Teknolojice-GeForce-GTX950

Cüneyt Kılıç {Cüneyt Kılıç}

1982 Berlin Doğumluyum,bilgisayar ile tanışmam 1988 yılında babamın Euro PC von Schneider alması ile oldu. O zamandan bu zamana teknolojiyi sevmiş ve günlük hayatta aktif kullanan birisiyim.www.Teknolojice.com sitesini kurma amacım günlük hayat'da da severek yardımcı olduğum ve paylaştığım konuları herkes ile paylaşabilmek

“Nvidia Geforce GTX 950 Piyasaya Giriş Yaptı” üzerine 4 yorum

 1. Ali dedi ki:

  Nvidia Geforce serisi gerçekten çok etkili ve her geçen gür gelişiyor , nvidia sektörde tek diyebilirim bunuda kanıtlıyor zaten

 2. alican dedi ki:

  harika bir parçaya benziyo g force sektörde lider artık denebilir çok güzel bir tasarım

 3. Selçuk dedi ki:

  Nvidia ekran kartı konusunda lider durumda. Her zaman Tek geçerim

 4. yaşar dedi ki:

  128 bit veri yolu hala kullanılması piyat performans dikkate alınıyor gibi geldi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.