Reklam Alanı
Oculus Rift
Sanal Gerçeklik 1

Oculus Rift İle Sanal Gerçeklik Deneyimi

Oculus Rift İle Sanal Gerçeklik Deneyimi

İlk olarak Kickstarter projesi olarak gündeme gelen Oculus Rift, Palmer Luckey isimli bir girişimci tarafından ortaya atılmış olan bir geliştirme projesi olarak dikkat çekmişti. Proje kapsamında özellikle oyun içi sanal gerçeklik konusunda ciddi adımların atılacağının düşünülmesi ile dev oyun firmalarından da büyük oranda destek almaya başlayan proje, kısa süre sonrada hayata geçirildi. Son dönem sanal gerçeklik gözlükleriyle beraber piyasadaki yerini alan Oculus Rift, kullanıcılara bu alanda çok farklı deneyimlerde sunmuyor değil. Özellikle 3 boyutlu stereoskopik teknolojinin kullanıldığı gözlük bu sayede sağ göz için ayrı bir açı, sol göz için ayrı bir açı avantajı sunuyor. Böylelikle kullanıcılar sağa baktıklarında sağ göz kısmında daha geniş bir görüntü, sol kısma baktıklarında sol göz kısmında daha geniş bir görüntü alabilecekler. Böylelikle çok daha üst düzey bir sanal gerçeklik deneyim sunulacak. Bu arada Oculus Rift’ın gösterdiği başarı sayesinde Facebook tarafından satın alındığını ve lansmanının bizzat Mark Zuckerberg tarafından yapıldığınıda belirtelim.

Oculus Rift

Görüntü Çözünürlük Desteği 2K Desteği

Geniş açı ve bakılan yere göre açının değişmesi özellikleri bir yana dursun Oculus Rift ayrıca kullanıcılara 2160×1200 çözünürlük desteği sunuyor. Piksel görüntüleme sorunlarını çözecek olan bu özellikle beraber kullanıcılarına görüntü içerisinde göz netliğini yakalamasına da sağlanıyor. OLED ekran teknolojisi 24 bit renk derinliği gibi birçok farklı ayrıcalıkta sunan Oculus Rift özellikle görüntü kalitesi konusunda rakiplerine göre oldukça iddialı diyebiliriz. Tabi tüm bunlarla beraber gözlüğün geliştirilmesine devam edildiği ve yeni sürüm özelliklerinin daha da artış göstereceği de belirtiliyor.

Cüneyt Kılıç {Cüneyt Kılıç}

1982 Berlin Doğumluyum,bilgisayar ile tanışmam 1988 yılında babamın Euro PC von Schneider alması ile oldu. O zamandan bu zamana teknolojiyi sevmiş ve günlük hayatta aktif kullanan birisiyim.www.Teknolojice.com sitesini kurma amacım günlük hayat'da da severek yardımcı olduğum ve paylaştığım konuları herkes ile paylaşabilmek

“Oculus Rift İle Sanal Gerçeklik Deneyimi” üzerine 1 yorum

  1. Tequila dedi ki:

    Oculus rift sanal gerçeklik konusunda ilkti zaten, bu yüzden sanal gerçeklik gözlüğü ile oyun oynamayı düşünecek olursam ilk aklıma gelen yine o olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.