Reklam Alanı
Oyun 0

Point Blank Oyuncu Rehberi

Point Blank Oyuncu Rehberi

İnternetin online oyunlar platformunda en iddialı oyunlarından biri olan Point Blank bir çok oyuncu tarafından hala merak edilen konulara kaynaklık yapmaktadır. Bizde bu sebepten ötürü Point Blank oyuncu rehberi adlı yazımızı yazıyoruz. Point Blank hakkında bilinmesi gereken bazı önemli noktalar yazımızın devamında olacaktır. Birbirinden güzel ve ilginç bilgiler edinmek istiyorsanız bu sayfadan ayrılmayınız zira yazının sonunda çok iyi bir oyuncu olacaksınız.

              POINT BLANK OYUNUNDA EN İYİ SİLAH HANGİSİ

Bildiğiniz gibi Point Blank bir FPS oyunudur. Bu oyunda birbirinden etkili birçok silah vardır. Bunlardan kategori halinde en etkili olanlarını saymak gerekirse:

 • Taruz: Aug A3 ve AK SOPMOD
 • Hafif Makineli: Kriss S.V ve O.A 93
 • Keskin Nişancı: Cheytac M200

Bu silahlar oyunun en iyileri olarak adlandırılmaktadır. Tabi bunların yeni versiyonları günden güne oyuna eklenmektedir.

              POINT BLANK OYUNUNDA RÜTBE SİSTEMİ NASIL İLERLER

Point Blank oyununda bildiğiniz gibi Er’den başlayıp Genel Kurmay Başkanı’na kadar giden bir rütbe sistemi vardır. Bu sistem oyuncuların oyun içerisinde elde ettiği başarılar ile toplanan XP puanları sayesinde ilerlemektedir. Bir rütbeyi geçmeniz gereken XP toplandığı zaman diğer bir rütbeye sahip olursunuz. Her rütbe kendi içerisinde kademe kademe ayrılmaktadır.

Örneğin:

Yüzbaşı 1. Kademe – 2. Kademe – 3. Kademe …

Albay 1. Kademe – 2-. Kademe – 3. Kademe…

Rütbelerin asgari kademelerini de geçtikten sonra bir diğer rütbeye atlarsınız. Bu sayede oyun içerisinde sahip olduğunuz prestij artar ve unvanlar ile karakteriniz güçlenir.

              POINT BLANK OYUNUNDA EN İYİ KARAKTER HANGİSİ

Point Blank oyununda birçok karakter vardır. Bunlar temelde 2’ye ayrılır. Kadın ve erkek olmak üzere gruplanan bu karakterler kırmızı takım ve mavi takım olarak iki bölüm halindedir. Oyunun en iyi karakterleri erkeklere oranla kadın karakterlerdir. Bunun nedeni kadınların daha küçük görünüme sahip olması ve daha hızlı hareket etmesidir. Daha küçük olan bir karakter büyük olana göre daha az görünür ve her yere daha kolay saklanabilir. Bu nedenle ölüm oranı daha da düşer. Küçük karakterler oyun içerisinde büyük karakterlere göre daha hızlı koşarlar. Bu sayede gidecekleri yere erkeklere göre daha hızlı giderler ve işlerini daha kısa sürede hallederek başarıya ulaşabilirler. Bu yüzden oyunun en iyi karakterleri kadın karakterlerdir. Oyun içinde bulunan karakterler:

            KIRMIZI TAKIM (FREE REBELS)

 • Red Bulls: Oyunun Başında Verilen Karakter
 • Tarantula: Orta Derece Kadın Karakter
 • D-Fox: Orta Derece Erkek Karakter
 • RICA: En İyi İkinci Karakter
 • Viper Red: En İyi Karakter

            MAVİ TAKIM (CT FORCE)

 • Acid Pol: Oyunun Başında Verilen Karakter
 • Leopard: Orta Derece Erkek Karakter
 • Keen Eyes: Orta Derece Kadın Karakter
 • Chou: En İyi İkinci Karakter
 • Hide: En İyi Karakter

              POINT BLANK OYUNUNDA EN İYİ TABANCA HANGİSİ

Point Blank oyununda birincil silahların işlevi kadar ikincil silahların yani tabancaların da işlevi çok büyüktür. Öyle ki bazı durumlarda tabanca kullanmak zorunda kalabilirsiniz. Bu nedenle oyun içerisinde en iyi tabancaları sizlere liste halinde vermek istiyoruz.

 • Glock 18: Rakibe verdiği tek bir mermilik hasarı 17 can götürür. Çok seri atış yapabilir. Bu nedenle basit bir şekilde rakibinizi öldürebilirsiniz. Aynı zamanda head shot atma oranı çok yüksektir.
 • Colt Python: Rakibe verdiği hasar tam olarak 47 can götürür. Yani 3 mermi ile düşmanınızın tam sağlığını götürebilir ve kolayca öldürebilirsiniz. Çok etkili bir ikincil silahtır. Bu tabanca ile head shot atmak çok eğlencelidir.

              POINT BLANK OYUNUNUN EN İYİ BIÇAĞI

 • Fang Blade: Rakibe tek bir vuruşta verilen hasar tüm canını bitirebilir. Bu nedenle oyunun en iyi bıçağı olarak bazı oyuncular tarafından gösterilmektedir.
 • Combat Machete: Bu bıçak bir çok oyuncunun favorisidir. Öyle ki aynı anda iki farklı saldırı yaparak taruz silahından bile etkili olabilir. Bu nedenle oyuncular en çok bu bıçağı tercih etmektedirler.

              POINT BLANK OYUNUNDA EN ÇOK XP HANGİ MODDA GELİR

Point blank oyunu bildiğiniz gibi rütbe ve XP sistemine dayanmaktadır. Sizler oynadığınız her maçta XP kazanarak tecrübe puanınızı yükseltiyor ve rütbe atlıyorsunuz. Oyunun yüksek seviyelerinde rütbe atlamak gerçekten de zor olabiliyor. Bu nedenle en iyi hangi modda XP kazanılır sorusuna şu şekilde cevap vermek en doğrusu olacaktır:

 • Oyun içerisinde bulunan patlatma haritaları sizler için çok iyi bir XP kaynağıdır. Buralarda kırmızı takımı seçerek bomba kurabilir ve her patlayan bombadan çok fazla XP kazanabilirsiniz. Bu sayede daha kolay rütbe atlarsınız. Buna benzer olarak da mavi takım olabilir ve kurulan bombaları imha edebilirsiniz. Bu sayede çok fazla XP alabilir ve rütbe atlayabilirsiniz.
 • Oyun içerisinde bulunan yok etme haritaları da oldukça iyi birer XP kaynağıdır. Burada amaç mavi takımın hedeflerini (tanklarını, helikopterlerini) yok etmektir. Mavi takım da kendi hedeflerine saldıran kırmızı takım oyuncularını vurmalıdır. Burada kırmızı takım olmak ve hedefleri yok etmek gerçekten çok iyi XP kazanmanızı sağlayacaktır. Yok etme modu oynayarak daha kolay rütbe atlayabilirsiniz.

         UYARI: Markette bulunan ve NG ile sahip olunan %50 ve %30 XP artış ürünleri daha kolay rütbe atlamanıza olanak sağlamaktadır. Bu ürünleri almak diğer oyuncuların önüne geçmenizi sağlayacaktır.

 

Cüneyt Kılıç {Cüneyt Kılıç}

1982 Berlin Doğumluyum,bilgisayar ile tanışmam 1988 yılında babamın Euro PC von Schneider alması ile oldu. O zamandan bu zamana teknolojiyi sevmiş ve günlük hayatta aktif kullanan birisiyim.www.Teknolojice.com sitesini kurma amacım günlük hayat'da da severek yardımcı olduğum ve paylaştığım konuları herkes ile paylaşabilmek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.