Reklam Alanı
Android Oyunları 0

Pokemon Go Hataları ve Çözümleri Bölüm 2

Pokemon Go Hataları ve Çözümleri Bölüm 2

Son zamanların bomba etkisi yaratan oyunu olan Pokemon GO beraberinde birçok hatayı da getiriyor. Bu hatalar birçok oyuncuya saç baş yoldurtuyor ve çileden çıkmalarına neden oluyor. Bu hatalar öyle zamanlarda geliyor ki tam oyunun en kritik anlarında birden oyun kapanıveriyor. Peki, ama bu hataları nasıl düzeltebiliriz? Pokemon GO hataları ve çözümleri hakkında detaylı bilgi sahibi olmanız için hazırlamış olduğumuz mini liste karşılaşabileceğiniz olası problemlerin çözümlerini içeriyor. Okuyup incelemenizde fayda vardır.

Poke Mağazadan Bir Şey Alamama Hatası

Bu hata birçok kullanıcının başına gelen küçük çaplı bir sorundur. Oyunun en büyük önem taşıyan malzemelerinden biri olan Poke topları Poke Coins ile alabilirsiniz. Ancak bir hata ile karşılaşıyorsanız bu sorun internetinizin sorun teşkil etmesinden kaynaklanıyordur. En geçici çözüm ise telefonlarınızı tekrardan başlatmak olacaktır.

Hesap Sıfırlama Sorunu

Bu problem sadece oyuna Trainer hesap ile kayıt olmaktan kaynaklanıyor. Sizlere oyunun en başında iki farklı seçenek sunuluyor. Bunlardan birincisi Google hesabınız ile kayıt olma, ikincisi ise Trainer hesap ile kayıt olmaz. Trainer hesaplar bazı problemlerden dolayı kendisini sıfırlayabiliyor. Bir de aynı anda iki farklı hesap açmak hesabınızın sıfırlanmasına yol açabiliyor yani: Hem Google hem Trainer hesap ile oyuna bağlanma isteği hesap sıfırlama sorununa neden oluyor. Bu nedenle bizim tavsiyemiz Google hesabınız ile oyuna kayıt olun.

iOS Kullanıcıları İçin Ekran Yönü Algılama Hatası

Bu hata başlıkta da belirttiğimiz gibi sadece iOS işletim sistemine sahip olan telefonlarda görülen cinstendir. Öyle ki Pokemon GO oyunu GPS ile işbirliği yaparak çalışmaktadır. GPS çalışmasının yanında bir de telefonlarınız da bulunan Jiroskop sensörlerinin çalışması da bir o kadar etkilidir. Genellikle iOS sürümlerini güncelleyerek iOS 10 Beta’ya geçenlerde görülmektedir. Sürümlerinizi değiştirmenizde fayda vardır. Bu hata oyun tarafından düzeltilinceye kadar geçici çözüm olan bu yöntemle idare edebilirsiniz.

Oyun İçi Dövüşlerde Donma Sorunu

Oyun içerisinde Gym’lerde karşı karşıya geldiğiniz oyuncuların Pokemonları ile dövüşürken birden oyunda donmalar olabiliyor. Bu noktada düşmanınızın sağlığı sonuna kadar iniyor ancak bir sonraki hamlenizde bu kişinin canı yerinden oynamıyordur. Artık tek yapmanız gereken Pokemon GO oyununu yeniden başlatmak. Yaptığımız tüm araştırmalara rağmen bu hatanın çözümü bulunmamaktadır. Bu nedenle oyunu kapatıp açmak en etkili çözüm olacaktır.

Pokemon Go Pil Ömrünü Düşürüyor

Pokemon GO oyununun en yaratmış olduğu en etkili sorun olan pil ömrünün kısalması gerçekten de sizlere çok kısa bir kullanım süresi sunuyor. Bu oyun pilinizi tamamen emiyor ve sizlere daha kısa süreli oyun macerası sunuyor. Ancak pil gücünden kullanılan enerjiyi azaltmanın yolları bulunuyor. Bunu şu şekilde gerçekleştirebilirsiniz: Poke topuna tıklayın. Ayarlar (settings) kısmına tıklamalı ve Batarya Koruyucu (Battery Saver) seçeneğine tıklamalısınız. Burada açık durumda olan titreşimi ve sesi kapatabilirsiniz. Battery Saver’i de etkin bir konuma getirebilir ve pil ömründen tasarruf edebilirsiniz. Bu sayede daha uzun bir oyun serüveni yaşayacağınızdan hiç şüpheniz olmasın.

 

Cüneyt Kılıç {Cüneyt Kılıç}

1982 Berlin Doğumluyum,bilgisayar ile tanışmam 1988 yılında babamın Euro PC von Schneider alması ile oldu. O zamandan bu zamana teknolojiyi sevmiş ve günlük hayatta aktif kullanan birisiyim.www.Teknolojice.com sitesini kurma amacım günlük hayat'da da severek yardımcı olduğum ve paylaştığım konuları herkes ile paylaşabilmek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.