Reklam Alanı
Android Uygulamaları 0

Pokemon Go Nasıl Oynanır?

Pokemon Go Nasıl Oynanır?

Daha öncelerde televizyonlarda görmeye alışık olduğumuz Pokemon artık sanal gerçeklik oyunu ile cep telefonlarımıza kadar girdi. Hal böyle olunca bir çok kullanıcı bu oyunu oynamak için birbiri ile yarışa girdi. Bu noktada oyun içi bir çok hata alındı ve hepsi çözüldü. Oyunu oynamak için ve en iyilerden biri olmak için insanlar sokaklara döküldü ve tüm gün Pokemon aramaya koyuldu. Peki ama tüm dünyanın çılgınlar gibi oynadığı Pokemon GO nasıl oynanır? Bu oyunu oynarken nelere dikkat etmeliyiz?

Öncelikle oyunu sahip olduğunuz işletim sistemine uygun bir şekilde indirip kurmanız gerekiyor. Daha sonraki aşamada sizlerden oyuna girebilmeniz için bir hesap isteniyor. Bunu iki farklı yöntem ile geçebilirsiniz. Birincisi hali hazırda kullanmakta olduğunuz Google hesabı ile, ikincisi ise Trainer hesabınız ile. Biz sizlere Google hesabınız ile giriş yapmanızı öneririz. Bunun nedeni ise bazı sorunlardan dolayı Trainer hesabının kendini sıfırlamasıdır.

Kayıt aşamasını geçtikten sonra oyunda ilerleyebilmeniz için öncelikle bir karakter oluşturmalısınız. Bu karakterlerin cinsiyetlerini değiştirebildiğiniz gibi bir çok özelliğini de değiştirebiliyorsunuz. Fiziksel özelliklerinden olan kaşları, gözleri veya sırtında bulunan çantaları değiştirebiliyorsunuz. Ancak bu noktada dikkat etmeniz gereken şey ise bu aşamada değişen özelliklerin oyun içinde değişmemesidir. Bu nedenle karakter oluşturmayı özenle ve dikkatle geçmelisiniz.

Karakter oluşturma aşamasını geçtikten sonra artık oyunu oynamaya hazırsınız. Başlangıçta hemen karşınıza 3 adet farklı Pokemon geliyor. Bunlardan bir tanesini seçerek yolunuza devam edebilirsiniz. İsterseniz bunları seçmeden 2 km kadar yürüyebilir ve önünüze Pikachu gelene kadar bu işleme devam edebilirsiniz. Böylece oyuna Pikachu ile başlamış olursunuz.

Seçmiş olduğunuz ve ekranda beliren Pokemonu yakalamak için ekranınızda bulunan Poke topları bu Pokemonun üzerine doğru nişan alarak fırlatmanız gerekiyor. Eğer isabetsiz atış yaparsanız tekrardan denemek zorunda kalıyorsunuz. Poke toplarınız sizlere sınırlı sayıda veriliyor ve bittiğinde Pokemona Coins yardımı ile ücretli bir şekilde elde edebiliyorsunuz.

Pokemonu yakaladıysanız artık yapmanız gereken tek şey dışarıya çıkmak ve yeni Pokemonlar aramak. Bulduğunuz Pokemonları biriktirebilir ve diğer kişiler ile canlı arenalarda dövüştürebilirsiniz. Oyun seviye seviye ilerlemektedir. Bu özellik de Pokemon GO oyununu çekici kılan bir diğer özelliktir.

Eğer bu oyuna daha önce başka birinden aşinalığınız yoksa küçük bir hatırlatma yapmakta fayda vardır. Haritanızda beliren bir Pokemonu almak isterseniz öncelikle o Pokemona dokunmalısınız. Bu aşamadan sonra telefonunuzun kamerası açılacak ve ekranını doğru yöne çevirdiğinizde karşınızda bir Pokemon olacak. Yukarıda anlattığımız gibi artık bulduğunuz Pokemonları yakalayabilirsiniz.

Cüneyt Kılıç {Cüneyt Kılıç}

1982 Berlin Doğumluyum,bilgisayar ile tanışmam 1988 yılında babamın Euro PC von Schneider alması ile oldu. O zamandan bu zamana teknolojiyi sevmiş ve günlük hayatta aktif kullanan birisiyim.www.Teknolojice.com sitesini kurma amacım günlük hayat'da da severek yardımcı olduğum ve paylaştığım konuları herkes ile paylaşabilmek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.