Reklam Alanı
Akıllı Telefon 7

Samsung Galaxy Note 7’lerin Çoğu Geri Toplandı!

Samsung Galaxy Note 7’lerin Çoğu Geri Toplandı!

Teknoloji devi Samsung’un bu sıralarda başına bela olan Note 7 telefonları geri toplatılması kararını kısa süre önce açıklamıştı. Tekrar telefonların sorununu çözen ve yeni parti telefonları piyasaya sunmaya başlayan firma, hala daha ilk gönderilen telefonları geri toplamanın peşinde.

Hayati risk taşıyor!

Batarya kısmında problemi olan Galaxy Note 7, gerçekten kullanıcılarına tehlike saçıyor. Her an bir patlama tehlikesi bulunan telefonu firma ilk parti ürünü olanları kesinlikle geri almakta kararlı görünüyor. Kullanıcılarına yeni düzeltilmiş seri olan Galaxy Note 7 ile takas etmeleri için herkesi Samsung bayilerine ya da telefonu aldıkları yere geri vermeleri gerektiğini üstüne basarak söylüyor.

%60 Oranında geri toplanma başarıldı!

Samsung firmasının açıkladığı verilere bakarsak firma, Amerika ve Kore’de satışa sunduğu bozuk Galaxy Note 7 cihazların % 60 oranında geri aldı. Aynı zamanda Singapur’da da hızlı sunulan cihaz % 90 oranında firmaya geri teslim edildi.

Diğer Avrupa ülkelerinde ise Galaxy Note 7 cihazı olan kişilerin % 90’ı ilk üretim olan telefonlarını geri iade edip, yeni olan Galaxy Note 7 akıllı telefonları almayı tercih etti. Takas işleminin hız kazandığı günlerde kısa süre içerisinde telefonları geri gönderenlere yeni Note 7’ler en geç Ekim ayının sonuna kadar ulaştırılması hedefleniyor.

Nasıl geri toplandı?

Samsung firmasının dünya çapında nasıl bu kadar kısa sürede yüksek oranda geri toplama işini başardığının cevabında ise hiç şüphesiz verilen güncellemenin etkisi büyük oldu. İlk sürüm olan Galaxy Note 7 cihazlara verilen güncelleme ile cihazlar en fazla % 60 seviyesine kadar şarj olabiliyor. Buda kullanıcıların telefonları yeni model Galaxy Note 7 ile değiştirmeye zorluyor.

Cüneyt Kılıç {Cüneyt Kılıç}

1982 Berlin Doğumluyum,bilgisayar ile tanışmam 1988 yılında babamın Euro PC von Schneider alması ile oldu. O zamandan bu zamana teknolojiyi sevmiş ve günlük hayatta aktif kullanan birisiyim.www.Teknolojice.com sitesini kurma amacım günlük hayat'da da severek yardımcı olduğum ve paylaştığım konuları herkes ile paylaşabilmek

“Samsung Galaxy Note 7’lerin Çoğu Geri Toplandı!” üzerine 7 yorum

 1. faruk bal dedi ki:

  bence bu bir sakandal büyük ümitlerle piyasaya sürülmüş bir ürünün fiyasko olması hiçte hoş bir durum değil

 2. Hakan dedi ki:

  Nasıl böyle bir hataya düştü Samsung bilmiyorum. Bu telefonun özellikleri falan çok iyi alacaktım ama bu olayların çıkması vazgeçirdi.

 3. Kemal Gözgören dedi ki:

  Maşallah telefon telefon değil, el bombası görevi görüyor. Şaka bir yana inşallah bir ölüm haberi duymayız.

 4. Halil Devşir dedi ki:

  2 gün önce THY, resmi twitter hesabından note 7 kullanan yolcuların telefonlarını kapatmalarını, şarj etmemelerini ve uçak altı bagaja koymamalarını istedi.

 5. Mehmet Can dedi ki:

  Bence Samsung iphone ile yarışmak adına yaptığı bu hata note 7 cihazların patlamasına neden oldu. Samsung note yedileri toplaması yerinde bir karar.

 6. Ekin Kocalı dedi ki:

  Geri toplandı ve tekrar dağıtılanlar da patlamaya başladı. Samsung çok kötü iş aldı başına.

 7. Ali Yörük dedi ki:

  Note 7’in GTA V modu bile çıktı. Oyunda bomba yerine note 7 atıyorsun. Samsung fena dalgaya alındı bu hatayla.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.