Reklam Alanı
Giyilebilir Teknoloji 3

Samsung Gear VR

Tuşlu telefonlar  , akıllı telefonlar , tabletler derken günümüz teknolojisi şu an giyilebilir teknoloji anlamında ataklar yapmaya başladı. Teknoloji denildiğinde marka sıralamasında 7. Sırada olan Samsung , bu konuda da yine harika bir iş çıkardı.

Bildiğiniz üzere en gelişmiş akıllı saat teknolojisini piyasaya ilk çıkaran marka olan Samsung Gear modeli ile sektöre göz kırptı. Bunun yanı sıra sanal gerçeklik yaratan Samsung Gear VR ile bizleri daha da şaşırttı.

Samsung GearVR
Oculus şirketiyle anlaşma sağlayan Samsung , yeni Samsung Gear VR’ı satışa sundu. Oculus şirketini ilk defa bu teknolojide tanıyacak olursak , Oculus Rift bir sanal gerçeklik ürünüdür. Amerikalı girişimci Palmer Luckey ve Bilgisayar Oyunları piyasasında önemli bir rol oynayan John Carmack ile ortak geliştirilmektedir. 2014 yılında Facebook , Oculus şirketini 2 milyar dolara satın almıştır. Bu sebeple çok bilindik oyunlardan olan Minecraft oyunu son anda Oculus şirketinin ürünlerine koymaktan vazgeçmiştir.

Gelelim asıl ürünümüz olan Samsung Gear VR’a. Ürünü kullanabilmeniz için belirli model telefonu aygıtın ön kısmına yerleştirdikten sonra , bandı kafamıza geçiriyoruz.

Bizleri dürbün lensi gibi 2 adet 2K ekranlı lens karşılarken mükemmel bir ses düzeyi de sunmayı unutmuyor. Ses seviyesini arttırmak için cihazın yan tarafından ayarlamalar yapmaya imkan sunan butonlar ve yakınlaştırma silindiri bulunuyor. Bunların yanı sıra jiroskop ( yön belirleme aracıdır.Ekranı yan çevirdiğinizde görüntü de yan döner) ve ışık sensörü de bulunan cihaz micro Usb ile şarj edilebiliyor.Samsung Gear VR’nin ağırlığının , 420 gram olduğunu belirtelim.

Samsung Gear VR
Uyumluluk sağladığı modellere gelecek olursak ; Samsung S6, Samsung S6 Edge , Samsung S6 Edge Plus ve Samsung Note 5 i destekleyen yeni Samsung Gear VR , ülkemizde 500 TL dolaylarında satışa çıkacaktır. İlk modeli fiyatından dolayı pek tutmadığı için her iki firmanın da yeniden yapılandırmaya giderek yeni Samsung Gear VR i piyasaya sunduğunu da not düşelim.

SamsungGearVR

Cüneyt Kılıç {Cüneyt Kılıç}

1982 Berlin Doğumluyum,bilgisayar ile tanışmam 1988 yılında babamın Euro PC von Schneider alması ile oldu. O zamandan bu zamana teknolojiyi sevmiş ve günlük hayatta aktif kullanan birisiyim.www.Teknolojice.com sitesini kurma amacım günlük hayat'da da severek yardımcı olduğum ve paylaştığım konuları herkes ile paylaşabilmek

“Samsung Gear VR” üzerine 3 yorum

 1. ogün dedi ki:

  buna çok şaşırdım telefona bağlanmış başarı oranı nedir onuda testlerden oğrenebilecez

 2. mine dedi ki:

  En mantikli ve kullanislisi kendi ekranini icinde barindiran gercek Oculus VR

  1. Cüneyt Kılıç dedi ki:

   Haklısınız Ne Samsung Gear VR2 ne de Google Cardboard v2 ve türevleri Oculus Rift’in verdiği etkiyi vermiyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.