Reklam Alanı
Akıllı Telefon 4

Samsung tarafından Doğrulanan Galaxy S6 ve S6 Edge RAM sorunu

Samsung Galaxy S6 ve S6 Edge’nin RAM Sıkıntısı.

Samsung Galaxy S6 Modeli hakkında ki olumsuzluklar yavaş yavaş belirmeye başladı. Galaxy S6 ‘nın 3GB RAM kapasitesine sahip olduğunu belirterek kullanıcı sıkıntılarını paylaşalım.

Aslında çok hızlı olan telefon her türlü işleme anında cevap verebilecek işlemci ve RAM ikilisine sahip fakat XDA-Developers-Forum kullanıcıların sıkça şikâyet ettiği konu Samsung Galaxy S6’nın RAM yönetimin beceriksizliği oldu. Facebook ve WhatsApp dahil çoğu uygulamanın tekrar başlatılarak çalışmaya devam ettiğini tespit etti.

Android çalışma prensibi gereği aslında RAM’ın kullanım çokluğu bilgisayarda ki gibi sıkıntılara yol açmıyor. Android işletim sisteminde uygulamalar RAM’ de hazır bekletilir. Ne zaman kullanıcı daha fazla RAM ihtiyaç duyan bir uygulama çalıştırırsa o zaman sistem eski uygulamaları sonlandırmaya başlar. Bu işleyişin birçok avantajı bulunmakta: Kullanıcının uygulamalara ihtiyaç duyduğu an uygulama yeniden başlatılmadığı için, akıllı telefonlarımız böylece daha hızlı tepki vermekte.
Bir diğer avantajı da bu sayede akıllı telefonlarımız bu sayede daha uzun şarj sürelerine sahip oluyorlar çünkü bir uygulamanın yeniden başlatılması demek daha fazla enerji tüketimi demektir.

Böylece aslında bir mesaj vermiş olduk. Mesajımız ise; Aslında RAM temizleyici programların aslında faydadan çok zararı olduklarıdır. RAM temizleyici programları ile RAM’inizi her boşalttığınız anda tüm gerekli sistem uygulamaları yeniden başlatılarak akıllı telefonunuzun pil ömrünü kısaltıyor.

Samsung Doğruladı!
Samsung tarafından da onaylanan RAM sıkıntısı kısa sürede çözülecek çünkü Samsung konu hakkında çoktan çalışmalara başlamış durumda.

Güncelleme geliyor.

Samsung RAM yönetiminde ki sıkıntıyı fark etmiş olacak ki bu konuda ufak bir yazılım güncellemesi çıkaracağını Facebook’taki bir yorumunda belirtmiş.

Teknolojice-SamsungS6RAM-1

Samsung Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge kullanıcılarını üzen bu haber, neyse ki kısa sürede çözülecek.

Cüneyt Kılıç {Cüneyt Kılıç}

1982 Berlin Doğumluyum,bilgisayar ile tanışmam 1988 yılında babamın Euro PC von Schneider alması ile oldu. O zamandan bu zamana teknolojiyi sevmiş ve günlük hayatta aktif kullanan birisiyim.www.Teknolojice.com sitesini kurma amacım günlük hayat'da da severek yardımcı olduğum ve paylaştığım konuları herkes ile paylaşabilmek

“Samsung tarafından Doğrulanan Galaxy S6 ve S6 Edge RAM sorunu” üzerine 4 yorum

 1. soner dedi ki:

  samsung s6 edge 4 günün de bozuldu 🙂 Şaka Gİbi değişim Talep Ettim Kabul Görmedi yazılımsal dediler ama 4 günde bozulan bir cihaza ne kadar güvenirsiniz s3 te aynı sorunları yaşadım 2 yıl boyunca servisten cıkmadım bu karalam değildir istediğiniz bilgiyi verebilirim samsung firması ile de görüştüm onlarda bu konu hakkında bir işlem yapamıyacaklarını belirttiler almayı planlıyan benim gibi samsung fanı arkadaşlara duyurulur burası türkiye işler burda böyle yürüyor satanakadar ürünü sonrası geçiştirme

 2. dryope dedi ki:

  adiniza üzüldüm.lakin teknoloji biraz da sans isi.kutudan cikan pc,telefon bozuk da cikabilir.(4 gunluk iphone 4s facebooktayken beyaz ekran oldu ve acilmadi.zamaninda tüketici mahkemesine basvurmustum vs.)hakkinizi arayin.bu arada muhattabiniz samsung deil telefona garantörlük eden teknik servistir.kvk ile zamaninda ufak bir macera yasamistim.her türlü cinliği yapiyorlar…

 3. Hakan dedi ki:

  2016’ya 1 kala ram sıkıntısı hala devam etmekte.. Samsung yine pişman etti!

 4. Fisun dedi ki:

  Samsung galaxy s6 edge cihazda WhatsApp I yeniden yüklüyorum çalışıyor iphone5s ve Samsung yanyana duruyor wife adaptörü değişti iPhone dan konuşuluyor samsung tekrar bağlanıyor hatası veriyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.