Reklam Alanı
Sanal Gerçeklik 3

Sanal Gerçeklik Nedir?

Nedir sanal gerçeklik? Sanal gerçeklik yani (Virtual Reality) Çoğunlukla Bilgisayar ekranı ile aracılığı ile oluşturulan sanal ortama denir. Bazen sanal gerçeklik cihazları görme duyusu ile birlikte işitme duyusunu da kullanarak sanal gerçekliği daha gerçekçi kılmaktadır.
Teknolojice-SanalGerceklik-1
Bu sayede oynadığınız oyunları ben aslında oyun oynamamışım diyebileceğiniz kadar gerçek oynayabilir ya da su altında bir sanal gerçeklik yaşayarak evinizin odasında okyanusun derinliklerini keşfedebilirsiniz. Microsoft’un tanıtmış olduğu ve Windows 10’dan itibaren hayatımıza daha çok gireceğini düşündüğümü sanal gerçeklik ile tıpkı Iron Man filminde olduğu gibi kendi 3B tasarımınızı evinizin salonunda gerçekleştirebilir ve 3D yazıcınız var ise bunun fiziksel olarak çıktısını bile alabilirsiniz.
Teknolojice-SanalGerceklik
Artık Sanal gerçeklik gözlüklerinin birbiri ardına öncü teknoloji şirketleri tarafından üretilmeye başlanmasından dolayı ilerleyen zamanlarda kendisinden bahsettirecek gibi görünüyor. Bizde elimizden geldiği kadar sanal gerçeklik hakkında çıkan en yeni ürünleri sizinle paylaşmaya devam edeceğiz.
Teknolojice-SanalGerceklik-3
Çoktan üretilmiş olan modellerden tutun da üretim aşamasında olan ve prototip olarak tanıtılan tüm sanal gerçeklik cihazlarının incelemelerini önümüzdeki günlerde sık sık görebilirsiniz.
Teknolojice-SanalGerceklik-4

Cüneyt Kılıç {Cüneyt Kılıç}

1982 Berlin Doğumluyum,bilgisayar ile tanışmam 1988 yılında babamın Euro PC von Schneider alması ile oldu. O zamandan bu zamana teknolojiyi sevmiş ve günlük hayatta aktif kullanan birisiyim.www.Teknolojice.com sitesini kurma amacım günlük hayat'da da severek yardımcı olduğum ve paylaştığım konuları herkes ile paylaşabilmek

“Sanal Gerçeklik Nedir?” üzerine 3 yorum

  1. Serhat dedi ki:

    Güzel bir alete benziyor ps4 uyumlu olursa alabilirim.

  2. Bilal Can dedi ki:

    ben pek taraftarı değilim açıkçası. sağlığa zararları da var. sanal gerçeklik makinelerinin

  3. Burak dedi ki:

    Güzel bir konuyu ele almışsınız. İleride çok duyacağız bunları…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.