Reklam Alanı
Nedir? 0

USB Type-C Nedir?

USB Type-C Nedir?

USB Type-C; USB Bağlantı biriminin son şeklidir. USB Type-C’yi teknik olarak açıklamamız gerekirse 24 Pin’e sahip ve her iki tarafı da aynı olan ve 8.4mm genişliğe ve 2.6mm yüksekliğe sahip konnektörü ile cihazınıza ters takma olasılığınızı ortadan kaldırıyor.

Her USB Type-C Hızlısı mı?

Hayır. Aslında şöyle açıklayabiliriz USB Type-C USB arabirimin yeni halidir.  Şöyle ki USB 3.0’ın teoride ulaşabileceği en yüksek hız 5 Gbps iken USB 3.1’in 10 Gbps. Şimdi örnek vermemiz gerekirse Nokia’nın N1 Android tableti USB Type C portuna sahip iken aslında tabletin içinde ki USB 2.0 olarak geliyor düşünün USB 3.0 bile değil. Bildiğiniz gibi bu tip USB’ler neredeyse tarih olacak.

2014-11-18_10-44-12

Peki, USB Type-C’nin Avantajı Ne O zaman

USB Type-C, USB 3.1 alt yapısını kullandığında ulaşabileceği transfer hızının yanı sıra en büyük avantajı 100 W ve 20V elektrik enerjisi verilebileceği. Buda demek oluyor ki Laptoplar için aslında ekstra bir güç girişine gerek kalmayacak. Örneğin Google Chromebook Pixel USB Type-C portu ile şarj olabiliyor.

Cüneyt Kılıç {Cüneyt Kılıç}

1982 Berlin Doğumluyum,bilgisayar ile tanışmam 1988 yılında babamın Euro PC von Schneider alması ile oldu. O zamandan bu zamana teknolojiyi sevmiş ve günlük hayatta aktif kullanan birisiyim.www.Teknolojice.com sitesini kurma amacım günlük hayat'da da severek yardımcı olduğum ve paylaştığım konuları herkes ile paylaşabilmek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.