Reklam Alanı
Teknoloji 0

WhatsApp’tan Çığır Açacak Nitelikte Özellik !

Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması WhatsApp’tan adeta çığır açacak yeni bir özellik daha geldiği bilgisine ulaşıldı !

WHATSAPP’A TARİHİ GÜNCELLEME !

Bilindiği üzre son zamanlarda gizlilik hususunda kullanıcıları tedirgin eden bazı olaylar yaşanmıştı. Örneğin FBI tarafından Apple’dan şifre istenmiş ancak Apple bu isteğe yanıt vermemişti ve bunun sonucunda FBI, Apple cihazı iPhone serisinin şifresini kırarak verilere erişmişti. Bu ve benzeri olayların üzerine WhatsApp’tan adeta kullanıcıların yüreğine su serpen , gizlilik hususunda çok ama çok önemli bir güncelleme geldi.

YENİ ÖZELLİK İLE GÜVENDESİNİZ !

WhatsApp‘a gelen yeni özellik ile artık mesajlaştığınız kişi ile paylaşmış olduğunuz medyalarınız, iletileriniz üçüncü kişilerin eline geçmemesi için özel şifre ile korunması aktif durumda ! Yani bundan sonra birisiyle mesajlaşırken bu mesajlaşmaya WhatsApp’ın kendisi de dahil kimse tarafından müdahale edilmemesini istiyorsanız yapmanız gereken şey yeni şifreleme ayarını görüştüğünüz kişinin üzerine tıklayarak aktif hale getirmek ! Bu yeni özelliği kullanabilmek için WhatsApp’ın son sürümüne sahip olmanız gerektiğini de hemen hatırlatalım.

YAZILIM İLE İLGİLİ DAHA FAZLA HABER İÇİN TIKLAYINIZ

Emre Bey {Emre}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.