Reklam Alanı
Akıllı Telefon 4

Xiaomi, Force Touch Kullanacak

Xiaomi, Force Touch Kullanacak

Çin’in ivme kazanan ünlü teknoloji firmalarından bir tanesi olan Xiaomi, Apple imzalı Force Touch teknolojisini kopyalayacak olan diğer bir isim olarak karşımıza çıkabilir. İlk olarak MacBook ve Apple Watch da yer alan bu teknoloji zamanla iPhone 6Slerde de lanse edildi ve ardı arkası kesilmeyen bir kopyalama akımı oluştu.

Basmaya duyarlı özellik olarak tabir edilen Force Touch, baskı hassasiyetine göre gerekli işlemleri yapan bir teknoloji olarak karşımıza çıkmıştı. Bunun üzerine ilk olarak Huawei’den gelen basınca (basınç) duyarlı ekran daha sonrasında Apple iPhone 6S ile devam etmişti. Şimdi Çin asıllı teknoloji sitelerinden bildirilenlere göre bu teknolojiyi cihazlarına ekleyecek olan yeni isim Xiaomi olacak.

Firma tarafından yapılacak olan bu hamlenin ne zaman hayata geçeceği konusunda net bir bilgi bulunmasa da firmanın amiral gemisi olacak olan isim Mi 5 donanımında bu özellik yer almayacak.

Cüneyt Kılıç {Cüneyt Kılıç}

1982 Berlin Doğumluyum,bilgisayar ile tanışmam 1988 yılında babamın Euro PC von Schneider alması ile oldu. O zamandan bu zamana teknolojiyi sevmiş ve günlük hayatta aktif kullanan birisiyim.www.Teknolojice.com sitesini kurma amacım günlük hayat'da da severek yardımcı olduğum ve paylaştığım konuları herkes ile paylaşabilmek

“Xiaomi, Force Touch Kullanacak” üzerine 4 yorum

 1. Emre dedi ki:

  iPhone 6S’lerde bu Force Touch özelliği beğenilmiş. Diğer firmalarda bu yeni ekran teknolojisini yeni ürünlerde kullanmaya başlarlar artık.

 2. tarık dedi ki:

  yeniliklerle birlikte taklit cihazlarda piyasada aldı başını gidiyor neredeyse neyin ne olduğunu ayıramaz olduk

 3. fatih dedi ki:

  Kopya taklit artık teknolojisi ve kaliteyi ucuza getiren her şeyi desteklerim

 4. alican dedi ki:

  bana da kopya gibi bgeldi ucuz teknoloji artık pek prim yapmıyo

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.