Reklam Alanı
Teknoloji 3

Yavaş İnternet Sorunu

Eğer internetinizin bugünlerde neden yavaşladığını merak ediyorsanız açıklayalım.

Malum haberler Amerika ve dünya devi internet sitelerin hacklenmesinden bahsedip duruyor. Bundan dolayı genel bir internet yavaşlaması mevcut çünkü bu saldırılar tek bir bilgisayardan yapılmıyor. Bilgisayar Korsanları bu derecede ki saldırılar için önceden virüs ve truva atları ile ele geçirdikleri bilgisayarları kullanarak bu saldırıları yapıyor.

2 Gün öncesinde kadar sorun yoktu fakat şu an internet yavaş ve bilgisayar ise ağır hareket ediyorsa sebebi basit siz büyük ihtimal ile bir zombi bilgisayarsınız.

Zombi Bilgisayar Nedir?

 

Zombi Bilgisayarlar

 

Tıpkı gerçek bir savaş bir kişi ile nasıl yapılmıyorsa bu tip saldırılar için çoklu bilgisayarlar kullanılmaktadır. Bu sayede Bilgisayar korsanları saldırıyı gerçekleştirmek istedikleri tarihe kadar bilgisayarınızda bulunan virüsü uyku durumda tutmaktadır ve günü geldiğinde uzaktan verdiği bir komut ile tüm uyku durumunda bulunan Zombi Bilgisayarları uyandırarak saldırı yapar.

Ne Yapmalı?

 

Sizin de internetiniz yavaş ise muhtemelen Hacklenmişsinizdir ya da virüs aracılığı ile sizde bu saldırılara bilmeden katılıyor olabilirsiniz. Bu durumda derhal Zombi Bilgisayar nedir? Makalemizi de yer alan yönergeleri uygulayarak bilgisayarınızda ki zararlı yazılımları temizlemelisiniz.

İlgili Makaleye ulaşmak için, https://www.teknolojice.com/zombi-bilgisayar-nedir/

 

 

 

Cüneyt Kılıç {Cüneyt Kılıç}

1982 Berlin Doğumluyum,bilgisayar ile tanışmam 1988 yılında babamın Euro PC von Schneider alması ile oldu. O zamandan bu zamana teknolojiyi sevmiş ve günlük hayatta aktif kullanan birisiyim.www.Teknolojice.com sitesini kurma amacım günlük hayat'da da severek yardımcı olduğum ve paylaştığım konuları herkes ile paylaşabilmek

“Yavaş İnternet Sorunu” üzerine 3 yorum

  1. Tolga dedi ki:

    Ben her ay sonu bilgisayarımı avast ile tam tarama yaptırıyorum. Güvenlik her alanda önemli.

  2. Rüştü Çarık dedi ki:

    Buna benzer bir yazıyı okumuştum ama zombi bilgisayarları yeni öğrendim. Teknolojinin sınırı yok.

  3. Ali Çetin dedi ki:

    yavaş internetin en önemli sebebi sağlayıcı firmalardır. ya da modemimize uzaktan bağlanıp film izleyen komşular.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.