Reklam Alanı
Akıllı Telefon 0

Yeni Nokia 3310 İnceleme  

Yeni Nokia 3310 İnceleme    

Her geçen gün şekilden şekle girerek karşımıza yeni tasarım, yeni özellikler ve yazılımlarla karşımıza çıkan telefon teknolojisinde, geçtiğimiz günlerde tanıtımı yapılan telefon modeli bu kadarına da yok artık dedirtti.

Klasik Nokia 3310 telefon modelini bilmeyen, duymayan kalmamıştır. Özelliği, hafızası, performansı düşük bile olsa sağlamlığı ve bu alandaki ilk modellerden olma özelliği ile gönüllerde taht kuran Nokia 3310, piyasadan artık tam silindi derken şimdi ise yenilenerek tekrardan piyasaya sürüldü. Nokia firmasının tekrardan piyasaya sürdüğü yeni Nokia 3310’un özellikleri nelerdir?

 

Yeni Nokia 3310 Yazılımı

Telefon alırken dikkat edilen ilk şeylerden birisi telefonun işletim sistemidir. Nokia 3310 modelinin işletim sistemine bakacak olursak öyle diğer modellerde olduğu gibi pek özelliği bulunmuyor. Eski sadeliğini koruyarak tekrardan dizayn edilen modelimizde 4 yönlü navigasyon tuşu ile menüde gezinme imkanı sunuluyor.

İnternet tarayıcısı olarak Opera tercih edilmiştir. Opera’nın yanı sıra Facebook, Twitter gibi popüler uygulamaları içinde yüklü gelen mobil store ile indirebilirsiniz. Yetkililerden alınan haberlere göre akıllı telefonlarda bulunan çoğu uygulamanın yeni Nokia 3310’da bulunması bekleniyor.

Nokia 3310 denilince akla ilk ne gelir? Tabi ki de meşhur yılan oyunu. Yeni Nokia 3310 Nokia duyurulduğu andan itibaren en çok merak konusu olan Nokia 3310’un adeta ayrılmazı olan yılan oyunu da telefonda ki diğer tüm fonksiyonlar gibi yenilenerek geliyor. Yenilenen yılan oyunu gerek grafikleri gerek kontrolleri ile akıllı telefonlarda ki slither.io oyununa bayağı benziyor.

 

Yeni Nokia 3310 Donanımı

Yeni Nokia 3310 modelinin donanım özelliklerine bakacak olursak; Bluetooth desteği bulunmasına rağmen Wi-Fi özelliğinin bulunmaması yüzünden herkes hayal kırıklığına uğradı. 2.5G desteğiyle karşımıza çıkan yeni modelimizde 3G veya 4.5G desteği yoktur. Hafıza kartı, kulaklık girişi gibi eskisine göre ekstra özellikler göze çarpıyor. Ayrıca 2 Mega piksel kamerası ve flaşı da bulunuyor.

 

 

Yeni Nokia 3310 Tasarımı

Ekran büyüklüğü olarak klasik Nokia’dan pek fazla bir şey kaybetmeyen yeni Nokia 3310 modelinde 2.4 inç ekran genişliği bulunuyor. Klasik modelde bulunan rengin dışında ekstra olarak sarı, kırmızı ve gri gibi 3 ekstra rengi de bulunuyor. Tuş yapısı ve konumu bakımından eski Nokia modeline de sadık kalınmış durumda.

Yeni Nokia 3310’a uzaktan bakacak olursak, belirli bir kitleye hitap eden yeni ve klasik seven kişilerin ilk tercihi olacaktır. Performans açısından diğer akıllı telefonlarla yarışamaz ama Nokia 3310 hastaları için müthiş bir haber oldu.  Peki Yeni Nokia 3310’un fiyatı nedir? Yeni Nokia 3310 Teknoloji mağazalarında 549 TL fiyat etiketi ile satışa çıkmış bulunuyor.

[table id=3 /]

Cüneyt Kılıç {Cüneyt Kılıç}

1982 Berlin Doğumluyum,bilgisayar ile tanışmam 1988 yılında babamın Euro PC von Schneider alması ile oldu. O zamandan bu zamana teknolojiyi sevmiş ve günlük hayatta aktif kullanan birisiyim.www.Teknolojice.com sitesini kurma amacım günlük hayat'da da severek yardımcı olduğum ve paylaştığım konuları herkes ile paylaşabilmek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.